1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pesiad´dan Yardım Kampanyası

Pesiad´dan Yardım Kampanyası

Pesiad´dan Yardım Kampanyası

        Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği olarak her yıl mutad şekilde gerçekleştirdiği Geleneksel İftar Programını Doğu Afrika’da yaşanan kuraklık ve açlık sorunu nedeniyle iptal etti. İftar için ayrılan bütçe Afrika'ya gönderilecek.

          Konuyla ilgili bir açıklama yapan PESİAD Başkanı Ahmet CİN, şu görüşlere yer verdi," Son 60 yılın en kurak günlerini yaşayan Somali, Etiyopya, Uganda ve Kenya ‘da gerçekleşen bu drama PESİAD olarak sessiz kalamazdık. Geçtiğimiz doksan günde 29 bin çocuğun açlıktan kaynaklanan sebeplerden dolayı öldüğünü düşündüğümüzde durumun ciddiyetini hepimiz anlamış olacağız.

Bu bağlamda başta PESİAD olarak İlçemiz ölçeğinde bir yardım kampanyasını gerçekleştirmek istiyoruz. Komşusu Açken Tok Yatan Bizden Değildir ilkesiyle hayata geçireceğimiz kampanyamızı Pendikliler olarak birlikte gerçekleştireceğiz."dedi.

Yardım Kampanyası kapsamında Pendik Gazi Paşa Caddesi’nde İnsanlık Namına Afrika’ya Yardıma adlı kampanyanın duyurusu bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacak olup ayrıca cadde üzerinde Somali deki dramı anlatan fotoğraf sergisi faaliyete geçirilecektir.

Her gün daha da kötüleşen bu koşullara sessiz kalmamak için, aşağıdaki banka hesap numaralarına Havale/EFT yapabilir, ayrıca makbuz karşılığında nakdi yardımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Pendik Bölgesinden : İnsanlık Namına Afrika’ya Yardıma Kampanyası

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Banka Hesap Numarası : (TL)

Türkiye İş Bankası Dolayoba Şubesi IBAN : TR 4100 0640 0000 1116 3032 5219

Banka Hesap Numarası : (Euro) Türkiye İş Bankası Dolayoba Şubesi IBAN :

TR34 0006 4000 0021 1630 1144 62

Not: Açıklama bölümüne ad,soyad ve yardım yazılacaktır.

HABERE YORUM KAT