1. HABERLER

  2. YEREL

  3. PİHMED’den 2136 öğrenciye “isme özel” kalem

PİHMED’den 2136 öğrenciye “isme özel” kalem

Pendik İlçesi İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (PİHMED), bu yıl 2.sini düzenlediği imam hatip liselerine kayıt olan öğrencilere yönelik isme özel kalem çalışmasını, (...)

PİHMED’den 2136 öğrenciye “isme özel” kalem

Pendik İlçesi İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği(PİHMED), bu yıl 2.sini düzenlediği imam hatip liselerine kayıt olan öğrencilere yönelik isme özel kalem çalışmasını, eş zamanlı olarak 16 imam hatip lisesinde gerçekleştirdi. 2136 kalemin dağıtım programına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, sınıflara girdi, öğrencileri ismen okuyarak kalemleri kendi eliyle takdim etti.

Pendik İlçesi İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği(PİHMED), geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediği imam hatip liselerine kayıt olan öğrencilere yönelik isme özel kalem çalışmasını, bu yıl eş zamanlı olarak 16 imam hatip lisesinde gerçekleştirdi.

Çalışmanın merkez programı ise, Prof. Dr. Muhammed Tayyip Okiç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz’ın da katıldığı görkemli programla gerçekleşti. Programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, sınıfa girdi, öğrencileri ismen okuyarak kalemleri bizzat takdim etti, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Yılmaz, “Sevgili Öğrenciler, şimdi sizin oturduğunuz bu sıralardan geçmişte mezun olan abileriniz, PİHMED derneği olarak size özel bu kalemleri hediye etmek istemişler. Bu örnek çalışma için PİHMED derneğini ve Başkanı Süleyman Köse’yi de tebrik ediyorum.” dedi.

İsme özel kalemler bu yıl da öğrencileri duygulandırdı

Önce kendilerine sıradan bir kalem hediye edildiğini sanan fakat sonrasında kalemlerin isimlerine göre özel hazırlandığını farkeden öğrenciler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Hayatları boyunca saklayacakları bir hatırayı okulun henüz ilk haftalarında almaktan oldukça mutlu olduklarını belirten öğrenciler, anlamlı çalışma için PİHMED derneğine teşekkür etti.

Köse: “İmam hatipli olmanın ne kadar ayrıcalıklı olduğunu öğrencilere hissettirmek istedik.”

PİHMED Başkanı Süleyman Köse, bu yıl 2.sini düzenledikleri örnek projeyle, öğrencilere imam hatip ruhunun ne olduğunu anlatmak ve imam hatipli olmanın ne kadar ayrıcalıklı olduğunu hissettirmek istediklerini kaydetti. Başkan Köse, “Geçtiğimiz yıl 13 imam hatip lisesine kayıt olan bin 961 öğrencimiz için gerçekleştirdiğimiz bu çalışmayı, bu yıl 16 imam hatip lisesinde 2 bin 136 öğrencimiz için gerçekleştiriyoruz. Okul ve öğrenci sayımızın artmasından dolayı çok sevinçliyiz. Her şeyin en özeline layık gördüğümüz imam hatipli öğrencilerimizin bu yıl da yüzlerindeki sevinç görülmeye değerdi.” şeklinde konuştu.

img_8039.jpg

img_8047-001.jpg

img_8062.jpg

img_8074.jpg


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.