1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Plankton ne demek, TDK'ya göre Plankton kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Plankton ne demek, TDK'ya göre Plankton kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Plankton kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Plankton ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Plankton nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Plankton kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Plankton ne demek, TDK'ya göre Plankton kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Plankton ne demek? Plankton TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi plankton kelimesi. Peki plankton ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre plankton nedir, plankton kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

Plankton kelimesini hayatımızın her alanında, sosyal medya da, televizyon da dergi veya gazete okurken karşılaşacağımız sık kullanılan kelimeler arasında. Plankton kelimesinin anlamı ile birlikte kökeni ve doğru yazılışı ile örnek cümlelere buradan ulaşabilirsiniz.

ne demek

PLANKTON NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Plankton kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Plankton kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre plankton kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Sularda bulunan ancak mikroskopla görülebilen yaratıklar topluluğu

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT