1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Polislerden ölü taklidi yaparak kurtulmaya çalıştı

Polislerden ölü taklidi yaparak kurtulmaya çalıştı

Bursa'da polis ekipleri kaçak define arayan 5 kişiyi düzenledikleri operasyon ile yakalayarak gözaltına aldı. Avcılardan bir kişi ise ölü taklidi yaptı ve gizlendiği otların arasında polis ekiplerince yakalandı.

Polislerden ölü taklidi yaparak kurtulmaya çalıştı

Olay, Bursa'nın Yıldırım İlçesi Akçağlayan Mahallesinde sahur vakti gerçekleşti. Sahura kalkan mahalle sakinleri ormanın içerisinden kazma ve kürek sesleri duydu ve bunun üzerine de 155 Polis İmdat Hattını arayarak ihbarda bulundular. Olayın meydana geldiği yere çok sayıda polis ekibi gönderildi. Ekipler film sahnelerini aratmayan bir operasyon düzenledi.

ÖLÜ TAKLİDİ YAPTI

Ekipler ormanın içerisine doğru sessiz bir şekilde ilerlerken yaklaşık 3 metrelik çukur kazan dört kişiyi kazdıkları kuyunun içerisinde suç üstü yakalayarak etkisiz hale getirdi. Şüphelilerden bir kişi ormanın derinliklerine doğru kaçarak izini kaybettirdi. Polis ekipleri fenerle çevrede kaçan şahsı yakalamak için arama başlattığı sırada bir kişinin yerde hareketsiz şekilde yattığını gördü.

Yanına yaklaştığında otların arasında nefesini tutarak saklanmaya çalışan ve kaçan şüpheli olduğunu tespit eden ekipler şüpheliyi kıskıvrak yakalayarak etkisiz hale getirmeyi başardı. Şüphelileri kazdıkları kuyuda bekleten ekipler üst aramalarını yaptıktan sonra polis otosuna bindirerek ifadelerini almak üzere karakola götürdü.

Emniyette kimliklerini tespit eden ekipler şüpheli, (35) A.Ç., (47) R.A., (48) T.Ç., (46) İ.G. ve (56) Y.E.'nin ifadelerini aldı. Şüpheliler ifadelerinde, kazdıkları yerde altın olduğunu ve onu bulmak için beş arkadaş buluşarak buraya geldiklerini fakat yakalandıkları için korktuklarını ve bir daha yapmayacaklarını belirtikleri öğrenildi. Beş şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

HABERE YORUM KAT