1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Polisten, 1 milyon liralık sahte içki operasyonu

Polisten, 1 milyon liralık sahte içki operasyonu

Avcılar'da piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan ünlü bir markaya ait sahte bandrollü yaklaşık 10 bin şişe şarap, İstanbul Emniyet Müdürlüğü...

Polisten, 1 milyon liralık sahte içki operasyonu

Avcılar'da piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan ünlü bir markaya ait sahte bandrollü yaklaşık 10 bin şişe şarap, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince sakladığı yerde bulundu. Konuyla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken ekiplerin çalışması devam ediyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ünlü bir şarap markasına ait sahte Tütün ve Alkol Piyasası Denetleme Kurumu (TAPDK) bandrollü ürünlerin Avcılar Ambarlı'da bir hurdacı deposunda saklandığı ihbarını aldı. Gelen istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, titiz çalışması sonrasında yaklaşık 10 bin şişe piyasa değeri ise 1 milyon lirayı bulan, içleri dolu sahte şarap şişelerine ulaştı. Şarap şişelerinin güneşli ve açık ortamda saklanırken yapılan incelemede bandrollerin de sahte olduğu anlaşıldı. Konu ile ilgili ekiplerin incelemeleri devam ederken, ilk etap 3 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT