1. HABERLER

  2. BİLİM TEKNOLOJİ

  3. Popüler uygulamadan artık bedava müzik dinlenebilecek!

Popüler uygulamadan artık bedava müzik dinlenebilecek!

2 milyonluk şarkı kataloğunu, üyelerine ücret karşılığı sunan Amazon, Prime ve Music Unlimited, artık bu arşivini bedava tüm cihazlarda kullanıma açacağını açıkladı. Bu haber sonrasında ise Spotify'ın hisseleri % 5 geriledi. Wall Street analistleri ise Amazon'un 250 milyon Spotify üyesine göz diktiğini söylüyor.

Popüler uygulamadan artık bedava müzik dinlenebilecek!

Amazon "Bedava" dedi, Spotify hisse kaybetti. Gözünü ise 250 milyon üyeye dikti.

Elektronik ticaret devi Amazon, Prime ve Music Unlimited servisi üzerinden belirli bir ücretle sattığı müzik dinleme hizmetini ücretsiz hale getirdiğini duyurdu. Amazon, 2 milyonun üzerinde şarkının yer aldığını Prime müzik kataloğunu bedava olarak sadece Alexa kullanıcılarına sağlıyordu ve kullanıcılara reklam gösterimi de yapılıyordu. 

Şirketten yapılan açıklamada, henüz Amazon Music Unlimited (sınırsız müzik) ya da Amazon Prime üyeliği olmayan müşterilerinin binlerce çalma listesini ve 2 milyonun üzerindeki şarkıyı reklamsız olarak akıllı telefonlar, tablet, bilgisayar ve televizyon üzerinden dinleyebileceği belirtildi.

Popüler uygulamadan artık bedava müzik dinlenebilecek!

Şirket ayrıca, daha önce 9.99 dolardan sattığı ve 50 milyonun üzerinde şarkının olduğu Music Unlimited uygulamasının fiyatını da 4 aylığına 1 doların altına çekerek 0.99 dolar olarak güncelledi.

Popüler uygulamadan artık bedava müzik dinlenebilecek!

Rekabette Amazon'un sertleşmeye başlaması ve yakında popüler bir başka internet uygulaması olan TikTok'un da müzik işine gireceğine dair iddiaların güçlenmesi Wall Street'te hemen tepkiye neden oldu.

HABERE YORUM KAT