Porçay kimdir, neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl, neden hapis yatacak?

Twitter'da 'freeporçay' gündem olmasının ardından kim olduğu ve neden ceza aldığı merak konusu oldu. Peki Porçay kimdir, neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl, neden hapis yatacak? İşte detaylar...

Porçay kimdir, neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl, neden hapis yatacak?

Ünlü fenomen Erkan Porçay'a YouTube'da yayınladığı videolarla adını duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Porçay, mahkemenin hakkındaki kararı onadığını ve teslim olacağını duyurdu. Peki Porçay kimdir, neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl, neden hapis yatacak?

PORÇAY KİMDİR, NEDEN CEZA ALDI? EKRAN PORÇAY KAÇ YIL, NEDEN HAPİS YATACAK?

YouTube'da yayınladığı bir videoda uyuşturucu özendirmek suçlamasıyla 4 yıl hapis 2 ay hapis cezası verilen YouTuber Erkan Porçay, mahkemenin hakkındaki kararı onadığını ve teslim olacağını duyurdu. YouTube'da yayınlamış olduğu parodi videosuyla gündeme gelen YouTuber Erkan Porçay, mahkemenin hakkındaki kararı onadığını ve teslim olacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Porçay, şu ifadeleri kullandı: "İstinaf mahkemesinden cevap geldi. Maalesef cezayı onamışlar. Keşke öncesinde en azından kendimi ifade etmem için duruşma açsalardı. Ama maalesef durum bu. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi'ne gidip teslim olacağım. Süreçteki tüm destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim."

Porçay kimdir, neden ceza aldı? Erkan Porçay kaç yıl, neden hapis yatacak?

Porçay, 18 Şubat 2021'de Rapçi Ezhel'in bir şarkısına çektiği parodi klibinde insanları uyuşturucu kullanımına özendirmek gerekçesiyle mahkemeye sevk edildi. Davası, İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Davada Porçay'ın YouTube için çektiği 'Ot İçiyorum' başlıklı parodi videosu sebebiyle, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Mahkeme, Porçay kullanıcı adıyla paylaşım yapan "Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek" gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapsine hükmetti. İstifa mahkemesi ise verilen cezayı onadı.

2
32
2
170
147
2
45
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN
1 Yorum