1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Pozitif Film ne demek, TDK'ya göre Pozitif Film kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Pozitif Film ne demek, TDK'ya göre Pozitif Film kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Pozitif Film kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Pozitif Film ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Pozitif Film nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Pozitif Film kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Pozitif Film ne demek, TDK'ya göre Pozitif Film kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Pozitif film ne demek? Pozitif film TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi pozitif film kelimesi. Peki pozitif film ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre pozitif film nedir, pozitif film kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

POZİTİF FİLM NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Pozitif film kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre pozitif film kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Film üzerine alınan siyah beyaz görüntülerin, renklerinin aslına uygun olarak oluşmasını sağlamak için kopya yapılan düşük duyarlıkta film, kopya film

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT