1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Prens Charles kimdir? Kaç yaşında?

Prens Charles kimdir? Kaç yaşında?

Koronavirüs testi pozitif çıkan İngiliz Kraliyet Ailesinden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu Prens Charles koronavirüse yakalandı. Bu doğrultuda Prens Charles kimdir? Kaç yaşında? soruları araştırıyor. İşte detaylar...

Prens Charles kimdir? Kaç yaşında?

İngiliz Kraliyet Ailesinden İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu Prens Charles'in koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıktı.. Bu doğrultuda Prens Charles kimdir? Kaç yaşında? soruları araştırıyor. İşte detaylar...

PRENS CHARLES KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor (d. 14 Kasım 1948, Buckingham Sarayı, Londra, İngiltere), Galler Prensi ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu, İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında 1. sırada bulunmaktadır.

YAŞAMI

Birisi kız, ikisi erkek olmak üzere üç kardeşi vardır. Kardeşleri sırasıyla: Prenses Anne, Prens Andrew, Prens Edward.

1981 yılında Diana Frances Spencer ile evlendi ve bu evlilikten iki oğlu dünyaya geldi. 1996'da boşandı. 9 Nisan 2005 tarihinde Camilla Parker Bowles ile ikinci evliliğini yaptı.

Prens Charles kimdir? Kaç yaşında?

Charles ilk olarak Londra'nın batısındaki Hill House Okuluna gitti. 1966 yılında, Avustralya'nın Victoria eyaletinde, Geelong Grammar School Timbertop kampüsünde iki dönem geçirdi. Bu süre boyunca tarih öğretmeni Michael Collins Persse ile bir okul gezisinde Papua Yeni Gine'yi ziyaret etti. İngiliz Silahlı Kuvvetlerine katılması fikrine karşı çıktı. 1967 yılının Ekim ayında antropoloji, arkeoloji ve tarih okumak amacıyla Cambridge Üniversitesi'ne başvurdu. İkinci yıl içinde, Charles bir dönem için Galler tarih ve dil eğitimi aldı, Aberystwyth'de Wales University College'a gitti. 23 Haziran 1970'te Cambridge'den mezun oldu. 1976 yılında Prens Vakfını kurdu. 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne seyahat etti. Prens Charles, Kraliyet geleneğini izleyerek, donanma ve hava kuvvetlerinde görev yaptı.

İŞTE O AÇIKLAMA

Prens Charles’ın ofisinden yapılan açıklamada, “Galler Prensi’nin korona virüs testi pozitif çıktı. Kendisi hafif semptomlar gösteriyor. Bunun dışında durumu iyi ve son birkaç gündür evden çalışıyor” denildi.

EŞİNİN TESTİ NEGATİF ÇIKTI

Prens Charles’ın eşi Camilla Parker’ın testinin negatif çıktığı, çiftin kendilerini izole ettiği açıklandı. 

HABERE YORUM KAT