1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Çağlar Çuhadaroğlu hangi hastanede görev yapıyor?

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Çağlar Çuhadaroğlu hangi hastanede görev yapıyor?

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, Yılmaz Vural'ın koronavirüs geçirmesi üzerine tecrübeli hocanın doktorluğunu üstlendi. Bunun üzerine merak edilen isim olan Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Çağlar Çuhadaroğlu hangi hastanede görev yapıyor? İşte detaylar...

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Çağlar Çuhadaroğlu hangi hastanede görev yapıyor?

Yılmaz Vural'ın koronavirüs geçirmesi üzerine deneyimli teknik adamın sağlık durumu ile ilgili yaptığı açıklamalarda ekrana gelen Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, merak edilen isimlerden biri haline geldi. Bu konu hakkında araştırma yapan kişiler, 'Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Çağlar Çuhadaroğlu hangi hastanede görev yapıyor?' sorularını soruyor. Bizde bu sorulara haberimizde cevap verdik. İşte detaylar...

PROF. DR. ÇAĞLAR ÇUHADAROĞLU KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, (d. 1969, Sivas), Türk Göğüs Hastalıkları ve Uyku Bozuklukları uzmanı. 

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

1991 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimine başladı. 1995 yılında uzman oldu. 

1993 yılında Edinburgh Üniversitesinde Uyku Bozuklukları konusunda çalıştı. Aynı yıl İstanbul Tıp Fakültesinde ülkenin göğüs hastalıkları alanında ki ilk uyku laboratuarını kurdu.  

İstanbul Tıp Fakültesindeki görevi sırasında Farmakoloji kürsüsünde Farmakoekonomi konusunda çalışmalara katıldı. Kardiyoloji, iç hastalıkları, spor hekimliği, gastroenteroloji, diş hekimliği ve psikiyatri kürsüleri ile ortak çalışmalar ve tezler yürüttü.

Bronkokopi ünitesi ve sigara bırakma polikliniğinde çalıştı.

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Çağlar Çuhadaroğlu hangi hastanede görev yapıyor?

2004 yılında doçent oldu.

İstanbul Üniversitesinde, Akciğer Sağlığı ve Tüberküloz  Enstitüsü yönetim kurulu üyeliği, Uluslararası İlişkiler Komisyonu Sekreterliği, ve Satın Alma Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu.

2004-2006 Türk Toraks Derneği (TTD) Kongreleri Program sorumluluğu, 2006-2008 TTD genel sekreterliği görevini yürüttü. 2006-2008 TTD uyku bozuklukları çalışma grubu başkanlığı yaptı.

2010 yılında Sağlık bakanlığı TUKMOS alerji ve immunoloji yan dalı komisyonu üyeliğine atandı. 2014 yılına dek bu görevde bulundu.

Uykuder ve Spor Kardiyolojisi derneği kurucusudur. Türkíye Basketbol Federasyonu sağlık kurulu konsültan üyesidir.

ÇAĞLAR ÇUHADAROĞLU HANGİ HASTANEDE GÖREV YAPIYOR?

2009 yılında Acıbadem Üniversitesine transfer oldu. Göğüs hastalıkları anabilim dalı başkanlığına atandı. 2010 yılında Profesör unvanı aldı. Aynı yıl Acıbadem Maslak Hastanesi Başhekimliğine atandı. 

Haziran - Eylül 2016 da Grup Florence Nightingale hastanelerin de CMC ( Genel Tıbbi Koordinatör) olarak görev aldı.

Yabancı dergilerde 40 ı aşkın yayını yurtdışı kongrelerde 100 e yakın sunusu 18 kitap bölümü vardır. Göğüs Hastalıkları Akıl Notları isimli bir kitabı bulunmaktadır.

Türkiye, KKTC, Gürcistan, Güney Kore, ABD, Azerbaycan,İsviçre, Hırvatistan, Bulgaristan, Kazakistan, Ukrayna, Mısır ve Yunanistan’da konferanslar vermiştir.

İlaç geliştirme ve klinik çalışmalar ile ilgili ulusal ve uluslararası kurullarda danışmanlık yapmaktadır.

Onur Çelik
Spor Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT