1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hangi görevlerde bulundu?

Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hangi görevlerde bulundu?

Merkez Bankasından yapılan yazılı açıklamada Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu'nun Para Politikaları Kurulu Üyesi olarak seçildi. Peki Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hangi görevlerde bulundu?

Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hangi görevlerde bulundu?

Merkez Bankasından yaşanan başkan değişikliğinin ardından Para Politikaları Kurulu üyeliğine ise bir isim daha dahil oldu. Merkez Bankasından yapılan açıklamada," Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu'nun 22/A maddesi uyarınca, Banka Meclisi Üyelerinden Prof.Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu Üyesi olarak görev yapmak üzere seçilmiştir. Sayın Hobikoğlu, 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak Para Politikası Kurulu Toplantısına katılacaktır." ifadelerine yer verildi. 

PROF. DR. ELİF HAYKIR HOBİKOĞLU KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ? HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu,1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi.  1999 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı. 2003 yılında yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Bölümü, İktisat Bilim Dalından Doktora derecesi aldı. 2014 yılında Makro İktisat Alanında Doçent unvanını aldı ve aynı alanda 2019 yılında profesör olarak atandı.  
Makro iktisat, para politikaları, davranışsal finans, büyüme ve kalkınma alanlarında çok sayıda kitap ve akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Teknoloji ve Sanayi İktisadı Anabilim Dalında görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu, 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır. 8 Nisan 2021 tarihinde Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu Üyesi olmuştur. Evli ve üç çocuk annesidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT