1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Prof. Dr. Haluk Dursun doğum gününde Üsküdar'da anıldı

Prof. Dr. Haluk Dursun doğum gününde Üsküdar'da anıldı

Geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı merhum Prof. Dr. Haluk Dursun'u anma programı Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Programa gelen konuşmacılar Prof. Dr. Haluk Dursun'un anılarını ve karakterini anlattılar.

Prof. Dr. Haluk Dursun doğum gününde Üsküdar'da anıldı

Üsküdar Belediyesi tarafından Prof. Dr. Haluk Dursun'u anma programı düzenlendi. Çamlıca Cami müezzini Saffet Çalış hocanın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlanan programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, merhumun eşi Gülşen Dursun, çok sayıda akademisyen, bürokrat ve Haluk Dursun’un dostları katılım gösterdi.

Başkan Hilmi Türkmen, “Tarihçi, akademisyen, yazar, entelektüel, İstanbul aşığı, Anadolu’nun evladı, Balkanların dostu, müzeci, turizm gönüllüsü, bürokrat, seyyah... Bütün bu hasletleri bir bünyede toplamak, bir ömre sığdırmak kolay olmasa gerek... Ama işte bunu başaran bir isim var. Biz de bugün bu er kişi için toplandık. Bize büyük bir kültür mirası ve örnek bir hayat bırakıp aramızdan ayrılan Profesör Doktor Ahmet Haluk Dursun’u rahmetle anıyoruz. Çok kıymetli Hocalarımız bugün bizlerle. Ahmet Haluk Hocamızı, bugün dostlarından dinleyeceğiz. Şüphesiz kişisel tanışıklıklar çok önemli. Merhum Hocamızın, kitaplarında okumadığımız, haberlerde görmediğimiz hikâyeleri hepimize iyi gelecektir diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Haluk Dursun doğum gününde Üsküdar'da anıldıProf. Dr. Haluk Dursun doğum gününde Üsküdar'da anıldı

Yaklaşık 2 saat süren ve oturum başkanlığını Ali Satan’ın yaptığı programda, konuşmacılar Prof. Dr. Vahdettin Engin, Prof. Dr. Mustafa Küçükaşçı, Hayrullah Cengiz ve Doç. Dr. Osman Sezgin, merhum hoca Haluk Dursun’la ilgili anılarını, hayatından kesitleri ve karakterini anlattılar.

Prof. Dr. Haluk Dursun doğum gününde Üsküdar'da anıldı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT