1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Prof. Dr .Öözdemir, Genç MİAD’in konuğu oldu

Prof. Dr .Öözdemir, Genç MİAD’in konuğu oldu

Genç MİAD Yürütme Kurulun organize ettiği Fikir Platformu toplantılarının bu ayki konuğu Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana...

Prof. Dr .Öözdemir, Genç MİAD’in konuğu oldu

Genç MİAD Yürütme Kurulun organize ettiği Fikir Platformu toplantılarının bu ayki konuğu Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir oldu.

MİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen toplantıya üyeler ve konuklar katılırken toplantının moderatörlüğünü üstlenen MİAD Yönetim Kurulu üyesi Nevzat Elmalı, yaptığı açılış konuşmasında; Prof. Dr. Ramazan Özdemir'in akademik hayatı ve sosyal yönü hakkında kesitler paylaştı.

Turgut Özal Tıp Merkezi'ndeki görevininden emekliye ayrılarak Bezmialem Tıp Fakültesine geçiş yapan Prof. Dr. Ramazan Özdemir ise konuşmasında "Malatya'dan güzel dualarla uğurlandık. Görev yaptığım 27 sene boyunca, arzum; yaptığım çalışmalarla gönüllere girmek ve hoş bir seda bırakmaktı. Geriye dönüp baktığımda, sanırım bunu başardığımı düşünüyorum. Malatya'da dua almadığım ev kalmadı" diye konuştu.

27 Yıl boyunca görev yaptığı Turgut Özal Tıp Merkezinin, rahmetli Turgut Özal'ın vizyoner bakış açısının bir ürünü olduğunu söyleyen deneyimli kardiyolog Özdemir, "Turgut Özal sağlık turizmine yıllar öncesinden dikkat çekmiş bir liderdi. Kayısıdan sonra sağlık alanında da Malatya" ya bir girdi sağlanmasını arzu eden Özal, benim rol modelim olmuştur. Çalıştığınız şehir ya da kurumda Özal, çeyreği nispetinde vizyon sahibi bir kişi yoksa, bir adım yol kat edemezsiniz ya da önünüzü keserler. Kendisinin hayali olan Kalp merkezi 10 yıl önce kurulsaydı, şu an Malatya bu konuda müthiş bir konumda olurdu" ifadelerine yer verdi.

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Ramazan Özdemir, üye ve konuklardan gelen soruları cevaplandırdı.

Soru cevap bölümünün ardından söz alan Genç MİAD Yürütme Kurulu Başkanı Murat Gönültaş ise eşinin de tıp camiasında olmasından dolayı bu mesleğin zorluğunu iyi bildiğini ifade etti. Gönültaş, "Sevgili hocamızın Malatya'daki kıymetli çalışmalarını İstanbul'da da sürdüreceğine, daha nice öğrencileri yetiştireceğine inanıyor ve kendisinin her daim yanında olduğumuzu bilmesini istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Günün anısına; MİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Paşahan tarafından, Prof. Dr. Ramazan Özdemir'e teşekkür plaketi takdim edildi.

Prof. Dr .Öözdemir, Genç MİAD’in konuğu oldu

Prof. Dr .Öözdemir, Genç MİAD’in konuğu oldu

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT