1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Prof. Mehmet Çilingiroğlu'nun işine son verildi!

Prof. Mehmet Çilingiroğlu'nun işine son verildi!

Türkiye'nin çok konuştuğu Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu, Koç Üniverssitesi'nden kovulduğunu ABD'den bağlandığı canlı yayınlanan televizyon programında açıkladı.

Katıldığı bir televizyon programında koronavirüsle mücadelede Türkiye'nin sağlık alanında diğer ülkelerden çok önde olduğunu Türkiye'yi övücü sözlerle dile getiren Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu'nun sözleri programın sunucusu tarafından kesilmiş ve yayından gönderilerek bir anda Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Mehmet Çilingiroğlu'na bir darbede Koç Üniversitesi'nden geldi.

Mehmet Çilingiroğlu, katıldığı bir televizyon programının canlı yayınına ABD'den bağlandı. Çilingiroğlu, söz alarak "Bir şey söylemek istiyorum şu anda kurucusu olduğum ve görev yaptığım Koç Üniversitesi'nden görevden uzaklaştırıldığıma dair bir yazı geldi" dedi. Çilingiroğlu'nun bu sözü stüdyoda şok etkisi yarattı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde görev yapan Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu, yayın esnasında kendisine e-posta mesajı geldiğini ve Koç Üniversitesi'nin görevine son verdiğini ifade etti.

Çilingiroğlu, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesi ve sağlık sistemiyle ilgili övgü dolu sözler sarfetmiş ve Başkan Erdoğan'a teşekkürlerini iletmişti.

NE OLMUŞTU?

Yeni tip kronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle gündemin yoğun olduğu şu dönemde bir televizyon kanalında canlı olarak ekranlara gelen programda gerginlik yaşanmıştı. Programa konuk olarak bağlanan California Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Prof Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözünün kesilmesine tepki olarak canlı yayını terk etmişti.

Prof. Mehmet Çilingiroğlu'nun işine son verildi!

MEHMET ÇİLİNGİROĞLU KİMDİR?

Mehmet Çilingiroğlu, 2 Nisan 1970 tarihinde Denizli'de dünyaya geldi. 1983-1986 yılları arasında Antalya Lisesi'nde eğitimini tamamlayan Çilingiroğlu, 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne giriş yaptı.

1993 yılında stajını da Hacettepe Üniversitesi'nde yapan Mehmet Çilingiroğlu, 1994 yılında Virginia Commonwealth Üniversitesi'nde staj sürecini devam ettirdi.

1995 yılında yine aynı üniversitede dahiliye bölümünde görev almaya başlayan Çilingiroğlu, 2000 yılında Amerikan Kalp Derneği Moleküler Kardiyoloji alanında araştırmacı olarak çalışmalarına başladı.

2004-2006 yılları arasında San Antonio Teksas Sağlık Bilimleri Janey Briscoe Kardiyovasküler Araştırma Merkezi'nde Girişimsel Kardiyoloji Üyesi olan Çilingiroğlu, 2010 yılında Evanston Hastanesi / NorthShore Üniversitesi'nde Yapısal Kalp Hastalıkları Üyesi görevini ifa etmiştir.

Mehmet Çilingiroğlu'nun eğitim verdiği üniversiteler arasında Bahçeşehir Üniversitesi, Arkansas Üniversitesi, Texas Kalp Bilimleri Üniversitesi ve Koç Üniversitesi yer alıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT