1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PTT HGS nasıl iptal edilir? İşte Adım Adım, HGS iptal başvuru işlemleri

PTT HGS nasıl iptal edilir? İşte Adım Adım, HGS iptal başvuru işlemleri

Her gün binlerce kişi araç satışı gerçekleştiriyor. Aracını satan mal sahipleri en çok merak ettiği konulardan biriside PTT PTT HGS Nasıl İptal edilir? HGS iptal başvurusu nasıl yapılır? bu soruların tüm detayları haberimizde

PTT HGS nasıl iptal edilir? İşte Adım Adım, HGS iptal başvuru işlemleri

Köprü ve otoyollarda dur-kalk yapmadan ve trafiği aksatmadan ödeme işlemleri yapılan sisteme Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) denir.

PTT HGS Nasıl İptal Edilir?

HGS Etiket tipi ürünler için HGS Etiketinizi PTT merkez ve işyerlerinden iptal ettirerek yeni bir ürün alabilirsiniz, eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten 7 gün sonra yeni ürününüze aktarılabilmektedir. Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi 1 ay sonra PTT merkezlerinden alabilirsiniz. Satılan araç üzerindeki etiket iptal edilerek etiket araç camından çıkartılmalıdır. İptal işlemi için HGS ürün sahibinin PTT merkez ve şubelerine şahsi başvurusu gerekmektedir.

HGS kart tipi ürünler için ürün iptal edilmeden plaka güncelleme işlemi gerçekleştirilerek, kart tipi HGS ürününü kullanmaya devam edebilirsiniz veya yeni bir plaka üzerine güncellenmeyecekse PTT merkezlerinden "Plaka Sıfırlama" işlemi yaptırarak ileride başka plakaya güncellemek üzere bekletebilir ve kartlarınızın zayi olmasını engelleyebilirsiniz. Bankadan alınan ürünler için detaylı bilgileri bankanızdan alabilirsiniz.

PTT HGS ÜRÜNÜNE OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VEREBİLİR Mİ?

PTT kanalıyla alınan HGS ürünlerine Posta çeki hesabı üzerinden ya da tüm banka kredi kartları ile PTT Merkez ve İşyerlerine başvurarak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bankadan alınan HGS ürünleri için satışı gerçekleştiren banka ile iletişime geçebilirsiniz.

PTT HGS nasıl iptal edilir? İşte Adım Adım, HGS iptal başvuru işlemleri

HGS KART VE ETİKETİNİ FARKLI ARAÇLARDA KULLANABİLİR MİYİM?

HGS sistemi plakaya tanımlı tek hesap üzerinden ücretlendirme yapmaktadır etiketin ya da kartın farklı araçlar üzerinde kullanılmasına izin verilmemektedir.

HGS ÜRÜNÜ ALMAK İÇİN İSTENEN EVRAKLAR NELERDİR?

Bireysel başvurularda kimlik, ruhsat veya ruhsat fotokosiyle PTT merkez ve işyerlerine başvuru yapılabilir. Kurum üzerine alınacak ürün veya ürünler için Temsil Belgesi, araç ruhsatları veya ruhsat fotokopileri ile başvuru yapılabilir. Kiralık araçlar için yukardaki belgelere ek olarak sözleşmelerle birlikte PTT merkez ve işyerlerine başvuru yapabilirsiniz.

HGS ÜRÜNÜMDEN YENİ ALDIĞIM HGS ÜRÜNÜME AKTARIM GERÇEKLEŞTİREBİLİR MİYİM?

PTT'den satılan ürünler için PTT işyerlerine giderek eski ürününüz içindeki bakiyenin yeni ürününüze aktarılmasını isteyebilirsiniz. Bakiyeniz 7 (yedi) gün sonra sistem tarafından hesabınıza eklenmektedir. Bankalardan aldığınız ürünler için bankanızla görüşmelisiniz.

PTT HGS ÜRÜNLERİNDE GÜNCELLEME İŞLEMLERİ NEREDEN YAPILIR?

PTT‘den alınan HGS ürünlerinde güncelleme işlemleri PTT merkez ve işyerleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

PTT HGS nasıl iptal edilir? İşte Adım Adım, HGS iptal başvuru işlemleri

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.