1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Putin açıkladı: Rusya'da çalışanlar ücretli izine çıkacak

Putin açıkladı: Rusya'da çalışanlar ücretli izine çıkacak

Rusya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 Nisan’da yapılması beklenen Yeni Anayasa Referandumu ertelenirken Devlet Başkanı Putin, önümüzdeki hafta tüm çalışanlara ücretli izin uygulanacağını ifade etti.

Putin açıkladı: Rusya'da çalışanlar ücretli izine çıkacak

Rusya'da koronavirüs nedeniyle vaka ve ölü sayılarının artmasının ardından Devlet Başkanı Vladimir Putin,ülkede salgınla mücadele durumunu değerlendirmek üzere Rus televizyonlarından ‘Ulusa Sesleniş’ konuşması yaptı. Putin, Rusya’da 22 Nisan’da yapılması beklenen Yeni Anayasa Referandumunun tarihinin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

BİR HAFTA ÜCRETLİ İZİN

Ülkede korona virüsü ile ilgili tedbirlerin genişletildiğini söyleyen Putin, önümüzdeki tüm hafta boyunca çalışanlara ücretli izin uygulanacağını ifade etti. Ücretli tatilin korona virüsü ile mücadelede fayda sağlayacağını söyleyen Putin, referandumun yeni tarihini de doktor ve uzmanların tavsiyelerine göre düzenleneceğini belirtti. Putin bu süreçte sağlık kuruluşlarının, eczanelerin, marketlerin, finans kuruluşlarının ve taşımacılık sektörünün yanı sıra kamu kurumlarında da çalışmaların devam edeceğini söyledi.

BÜYÜK İŞLETMELERE KDV UYGULANMAYACAK

Rusya’da iş dünyası ile ilgili kararlarını açıklayan Putin, Kobi ve büyük işletmelere devlet tarafından KDV uygulanmayacağını söyledi. Ayrıca banka ve kredi ödemeleri gelirlerinin yüzde 30’undan fazla olan kişilerin ve şirketlerin kredi ödemelerini öteleyeceklerini duyuran Putin, çalışma hayatının salgından etkilenmesinin önüne geçileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT