1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Rabia Naz Vatan'ın DNA sonucu belli oldu

Rabia Naz Vatan'ın DNA sonucu belli oldu

Rabia Naz Vatan (11) Giresun’da şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmişti. Rabia Naz'ın otopsi raporundaki sol el tırnağındaki erkek DNA’sının baba Şaban Vatan ve kardeşi Yaşar Mert Vatan’a ait olduğu ortaya çıktı.

Rabia Naz Vatan'ın DNA sonucu belli oldu

Trabzon Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan otopsi raporunda hayatını kaybeden Rabia Naz'ın sol el tırnağında bir erkeğe ait DNA tespit edilmişti.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın basına yansıması sonrası 11 Kasım'da yazılı açıklama yapılmıştı. Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Baba Şaban Vatan, kendisinden ve oğlundan kan örneği alınmasına rıza göstermemiştir. Bu nedenle otopside bulunan erkek DNA karşılaştırması ile ilgili kesin bir kanaate ulaşılamamıştır” denilmiş ardından da baba Şaban Vatan, oğlu Yaşar Mert Vatan ve eşi Atika Vatan'dan DNA örneği alınması için başvurmuş ve DNA örneği vermişti.

TIRNAKTAKİ DNA BABA ŞABAN VATAN VE KARDEŞİ YAŞAR MERT VATAN'A AİT

Trabzon Adli Tıp Grup Başkanlığı tarafından hazırlanan 20 Kasım 2019 tarihli raporda, “Rabia Naz Vatan’a ait olduğu bildirilen mavi renkli kolsuz yelekten tarafımızca 4B şeklinde numaralanıp alınan 1 adet örnekten elde edilen karışık otozomal DNA profili, Yaşar Mert Vatan’a ait otozomal DNA profili içerdiği, ancak Şaban Vatan ve Atika Vatan’a ait DNA profillerini ise içermediği tespit edildi. Rabia Naz Vatan’a ait olduğu bildirilen sol el 1 adet tırnak örneğinden elde edilen karışık otozomal DNA profilinin, Yaşar Mert Vatan ve Şaban Vatan’a ait otozomal DNA profillerini birlikte içerdiği, ancak Atika Vatan'a ait DNA profilini ise içermediği tespit edildi” denildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡