1. HABERLER
 2. RAMAZAN
 3. Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021 nelerdir? Resimli, resimsiz, kısa, uzun ve öz Ramazan mesajları nelerdir? soruları bu mübarek günlerde mesaj göndermek ya da Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp gibi sosyal medya mecralarında paylaşmak isteyenler tarafından araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

Ramazan Bayramı'nda sevdiklerine mesaj göndermek isteyenler ya da bayram temennilerini sosyal medyadan paylaşmak isteyenler internette en güzel ve en anlamlı mesajları araştırmaya başladı. Peki Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021 nelerdir? Resimli, resimsiz, kısa, uzun ve öz Ramazan mesajları nelerdir? Tüm merak edilenler haberimizde

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN 2021?

Bu sene tam kapanma sürecine denk gelen Ramazan Bayramı'nın 1. günü 13 Mayıs Perşembe gününe denk geliyor. 2021 yılı üç gün resmi tatil olarak kabul edilecek günler ise şu şekilde;

Ramazan Bayramı 1. gün: 13 Mayıs Perşembe

Ramazan Bayramı 2. gün: 14 Mayıs Cuma

Ramazan Bayramı 3. gün: 15 Mayıs Cumartesi

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

RAMAZAN BAYRAMI AREFE HANGİ GÜN 2021?

Herhangi bir dinî bayramdan önceki gün olan Arefe günü, 2021 Ramazan ayının yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar tarafından sıkça aratılmaya devam ediliyor. Bu sene 13 Mayıs Perşembe günü gerçekleşecek Ramazan Bayramı'nın arifesi 12 Mayıs Çarşamba günü olacak. Yani Ramazan Bayramı Arefe günü 2021 yılında  12 Mayıs Çarşamba gününe denk gelecek.

AREFE GÜNÜ RESMİ TATİL OLACAK MI?

Yapılan açıklamaya göre tüm yurtta Arefe günü yarım gün tatil olurken kamu çalışanları bayram tatili haftasına denk gelen 10-11 Mayıs'ta tam gün 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli olacak.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

RAMAZAN BAYRAMI MESAJLARI

 • - Sana gelen her iyilik Allah'tandır, bütün kötülükler nefsindendir bunu unutma. Mekânınız cennet yuvanız huzurlu kalbiniz Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.
 • -Bu zor günlerin ardından bolca kucaklaşabileceğimiz bayramlara hayırlı bayramlar
 • - En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 • Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun.
 • - Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun inşallah.... Ramazan Bayramın mübarek olsun!
 • Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, ailenize selamlar dilerim

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 • Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Ramazan Bayramınız bereketli olsun!
 • Size ve ailenize hayırlı bayramlar dilerim
 • - Sana gelen her iyilik Allah'tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekânın cennet yuvan huzurlu kalbin Allah ile dolu Ramazan Bayramın mübarek olsun.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 • - En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.
 • - Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bu bayramda... Ramazan Bayramın mübarek olsun!
 • - Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 •  Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Ramazan Bayramınız bereketli olsun!
 • Çılgınca Esen Rüzgar, Kavurucu Güneşli terleten günler, Yıldızlarla Dolu Bir Dünyadır Bayramlar, Ramazan Bayramınız Mübarek olsun herşey istediğiniz Gibi Olsun inşallah.
 • - Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir ve duaların kabül olsun , sevdiklerin hep seninle olsun Bayramınız Kutlu Olsun.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 • - Bizi yataran ALLAH a şükürler Olsun, Bütün müslümanlara Hayırlı Olsun, Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.
 • Hayat nefes aldığımız kadardır, gerçek olan güzellikler yaşandıkça anlaşılır, bu güzel günde birlikte yaşamanın ümidi ile Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 • Bayramlar; dargınlıkların unutulduğu, incinen gönüllerin tamir edildiği, coşkuyu ve sevinci hep birlikte yaşayabildiğimiz en özel zamanlardır. Ramazan Bayramı’nız kutlu olsun.
 •  
 • Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 • Bayram, dost, akraba ve büyüklerimizin ziyaret edildiği, hastaların, kimsesizlerin, yetimlerin ve muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı günlerimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.
 • Cenabı hak tuttuğumuz oruçları, yaptığımız hayırları kabul etsin. Ramazan Bayramı'nız kutlu olsun.
 • Bayramın sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyor, mübarek Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Ramazan Bayramı Cuma Mesajları 2021

 • Tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
 •  
 • Dua kapılarının ağzına kadar açık, bela ve kötülüklerin arındırıldığı bu güzel günün hayırlara vesile olmasını dilerim. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

RAMAZAN GELENEKLERİ NELERDİR?

Ramazan Bayramı, 11 ayın sultanı Ramazan ayı boyunca tutulması farz kılınan orucun da sonunu ifade eder. Ramazan'ın son günü olan arefeden sonra Ramazan Bayramı’nın ilk günü aynı zamanda Şevval ayının birinci günüdür ve bu günde oruç tutulmaz.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde camilerde bayram namazı kılınır. Bayram namazını yalnız erkekler kılar. Bayram namazından sonra ise hutbe okunur.  Ancak salgın sürecinden dolayı bu sene bayram namazı camilerde kılınamayacak.

Bayram boyunca geleneklerden belki de en bilineni müslümanlar eş, dost, akraba ziyaretleriyle birbirlerinin bayramını kutlarlar. Bu ziyaretler esnasında genellikle kolonya, tatlı ve şekerleme gibi ikramlıklar takdim edilir.

Bayramda dinimizin direği olan temizlikten ötürü bakımlı ve temiz olmak gerekir. Sünnet olduğu için herkes en yeni kıyafetlerini giymeye çalışır. Ramazan bayramında çocuklara ailelerin bütçesi elverdiğince yeni kıyafetler alınmaya çalışılır. Bazı büyükler ellerini öpen çocuklara şeker, farklı hediyeler veya harçlık vermeye çalışırlar. Çocuklar ufak gruplar halinde kapı kapı dolaşarak şekerleme ya da şansları el verirse harçlık  toplarlar. Müslümanlar zekat görevini bu bayramda yerine getirirler.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT