1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ramazan’da Pide Denetimi

Ramazan’da Pide Denetimi

Ramazan’da Pide Denetimi

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan dolayısıyla fırın denetimlerini arttırdı.  İftarın vazgeçilmezi olan Ramazan pidelerinin üretim koşulları ve gramajları kontrol edilirken, gerekli hijyeni ve imalat yeterliliğini taşımayan yerleri de tespit edildi.

Ramazan ayı dolayısıyla Zabıta ekiplerince unlu mamul üretimi ve satışı yapan işletmelere yönelik denetimler sıklaştırılarak devam ediyor.  Fırınlarda çalışan personelin kıyafeti,  imalathanelerde kullanılan çöp kovaları ve mutfak malzemeleri, un depolama koşulları hijyen ve sağlığa uygunluk bakımından denetlendi.  Ayrıca Ramazan pidelerinin gramları kontrol edilerek vatandaşların eksik gramlı pide almasının önüne geçildi. Bir hafta ile on beş gün arasında süre verilen imalathane yetkililerine eksiklerini tamamlamamaları halinde yasalar çerçevesinde  idari yaptırım uygulanacağı bildirildi.

Fiyatlar da gramlar da kontrol altında

Pendik’te 300 gram sade pide 1.5 liradan, 350 gram yumurtalı pide 2 liradan,  500 gram sade pide ise 2.85 liradan satılıyor.  Zabıta ekipleri, denetledikleri yerlerde hem gramaj, hem de fiyat kontrolü yaparak bu alanda yaşanacak karmaşanın da önüne geçiyor.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT