Reddedilen 'Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisi 'If Only' ismi ile İspanyol dizisi olacak!

Ece Yörenç tarafından yazılan, Netflix'te yayınlanması planlanan "Şimdiki Aklım Olsaydı" dizisi, içeriğinde eşcinsel karakterler barındırdığı için iki kez reddedilmişti. Söz konusu dizinin yabancı ülkede Netflix orijinal dizisi olarak yayınlanmasına karar verildi.

Reddedilen 'Şimdiki Aklım Olsaydı' dizisi 'If Only' ismi ile İspanyol dizisi olacak!

Netflix için çekilmesi planlanan, Ece Yörenç tarafından yazılan "Şimdiki Aklım Olsaydı" dizisi, içeriğinde eşcinsel karakterler barındırdığı gerekçesiyle iptal edilmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve RTÜK tarafından onay alamayan "Şimdiki Aklım Olsaydı" dizisi "İf Only" ismi ile İspanyol Netflix için çekilecek. Dizininin çekimlerine bu yıl içerisinde başlanacak. 

ÇEKİMLERE BİR GÜN KALA İPTAL EDİLMİŞTİ

"Şimdiki Aklım Olsaydı" dizisi, çekimlere bir gün kala iptal edilmişti. Bunun üzerine Ece Yörenç, Kültür ve Turizm Bakanlığına durumu bildirmişti. İptal nedeninin dizideki 'eşcinsel' karakterler olduğunu ifade eden Yörenç, bunun korkunç bir şey olduğunu dile getirdi. 

Olayın ardından senaryoda değişiklik yapan Yörenç, Kültür ve Turizm Bakanlığına tekrar başvurdu ve izin aldı.  Ancak RTÜK ve Netflix yetkilileri arasında gerçekleşen toplantının ardından ‘Şimdiki Aklım Olsaydı’ dizisi ikinci kez iptal edildi.

"Şimdiki Aklım Olsaydı" dizisinin yayına girmesi için çalışmalarına devam eden Ece Yörenç ve Netflix yetkililerinin aldığı karara göre dizi, ‘If Only’ ismiyle Netflix İspanya için çekilecek.

Reddedilen Şimdiki Aklım Olsaydı dizisi If Only ismi ile İspanyol dizisi olacak

BİR İLKE İMZA ATACAK

Dizi senaryosu, Türk senarist tarafından yazılıp yabancı Netflix orijinal yapımı olacak ve böylece bir ilke imza atacak. Tarih konusunda net bir açıklama yapılmasa da Megan Montaner’in başrolde oynayacağı "If Only" dizisinin çekimlerine bu yıl başlanacak.

 

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡