1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Reel ne demek? Reel kelimesinin anlamı nedir? Reel görüşme nedir?

Reel ne demek? Reel kelimesinin anlamı nedir? Reel görüşme nedir?

Reel ne demek? Reel kelimesinin anlamı nedir? Reel kelimesinin szölükteki anlamı nedir? TDK'ya göre reel'in anlamı nedir? Reel kelimesinin kökeni nedir? Reel görüşmek ne demek? ? Reel kelimesinin anlamını sizler için araştırdık.

Reel ne demek? Reel kelimesinin anlamı nedir? Reel görüşme nedir?

Reel ne demek? Reel kelimesinin anlamı nedir? Reel kelimesinin szölükteki anlamı nedir? TDK'ya göre reel'in anlamı nedir? Reel kelimesinin kökeni nedir? Reel görüşmek ne demek? Sosyal medyada reel ne demek? Reel kelimesinin anlamını sizler için araştırdık.

Reel ne demek?

Reel; Dil bilgisi yönünden Türkçe'de sıfat olarak kullanılır. kökeni fransızca dilinden gelmektedir.

Gerçek : Yalan olmayan. Doğruluk. Yapay olmayan. Temel, başlıca, asıl. Gerçeklik. Düşünülen, tasarımlanan, imgelenen şeylere karşıt olarak var olan. Bir durum, bir nesne veya bir nitelik olarak var olan, varlığı inkâr edilemeyen, olgu durumunda olan, özbeöz, hakiki, reel. Aslına uygun nitelikler taşıyan, sahici. Doğadaki gibi olan, doğayı olduğu gibi yansıtan. Yalan olmayan, doğru olan şey, hakikat.

 

Reel faiz oranı : Cari faiz oranının enflasyondan arındırılmasıyla hesaplanan faiz oranı.

Reel gayrisafi milli hasıla : Gayrisafî millî hasılanın yıllar itibariyle gerçek değerinde ortaya çıkan değişmeleri saptayabilmek amacıyla, cari yıldaki hasılanın temel alınan yıl fiyatlarıyla hesaplanan değeri.

Reel gayrisafi yurtiçi hasıla : Gayrisafî yurtiçi hasılanın yıllar itibariyle gerçek değerinde ortaya çıkan değişmeleri saptayabilmek amacıyla, cari yılda üretilen sonul mal ve hizmetlerin temel alınan yıl fiyatlarıyla hesaplanan değeri.
 
Reel kesim : Mal ve hizmetlerin, hammadde, ara malı ve üretim faktörleri kullanılarak üretildiği, faktör ve mal piyasalarından oluşan kesim, reel sektör. Mal ve hizmetlerin, hammadde, aramalı ve üretim faktörleri kullanılarak üretildiği, faktör ve mal piyasalarından oluşan kesim.

Reel ne demek? Reel kelimesinin anlamı nedir?

Reel kesim güven dizini : Reel kesim (üreticiler) açısından hesaplanan güven dizini.

Reel kişi başına gelir : Bir ekonomide sabit fiyatlarla gayrisafî millî hasılanın (veya gayrisafî yurtiçi hasılanın) nüfusa bölünmesiyle hesaplanan kişi başına düşen pay.

Reel ne demek? Reel kelimesinin anlamı nedir? Reel görüşme nedir?

Reel görüşme ne demek?

Gerçek görüşmek demek.

 

 

HABERE YORUM KAT