1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "Rekabet Bilim ve Teknolojiyle Mümkündür"

"Rekabet Bilim ve Teknolojiyle Mümkündür"

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, refah ve uluslararası rekabetin bilim ve teknolojiyle mümkün olabileceğini belirterek AK Parti Hükümetlerinin bu alanda dev yatırım ve projelere imza attığını söyledi.

"Rekabet Bilim ve Teknolojiyle Mümkündür"

Bilim ve Teknoloji Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz, refah ve uluslararası rekabetin bilim ve teknolojiyle mümkün olabileceğini belirterek AK Parti Hükümetlerinin bu alanda dev yatırım ve projelere imza attığını söyledi.

Bilim ve teknolojinin önemini vurgulamak ve bilimsel düşünme yeteneğine sahip nesiller yetiştirmek amacıyla kutlanan “Bilim ve Teknoloji Haftası” nedeniyle AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ahmet Gündüz önemli tespitlerde bulundu.

Bilim ve teknoloji kültürünün toplumda egemen olması gerektiğini ifade eden Gündüz, bilim ve teknoloji politikalarındaki odaklanmanın ve yeni teknolojilerinin gelişimi için uygun koşulları sağlamanın çok önemli olduğunu vurguladı.

Gündüz şunları ifade etti. “Araştırmacı, bilimsel yayın ve patent sayıları, ARGE harcamaları, bir ülkenin gelişmişliğinin delilidir. Uluslararası pazarda rekabet, teknoloji uyumlu sektörlerle, bilim ve teknolojiyi destekleyen ve geliştiren hükümetlerle mümkündür. 2023 vizyonumuz olan “Dünyanın En Büyük On Ekonomisinden Biri Olmak” ancak bu yolla olur.”

BİLİM VE TEKNOLOJİ DE ÇIĞIR AÇILDI

Ahmet Gündüz, açıklamasında, aday adayı olduğu partisinin bu konuda yaptıklarına da değindi. Gündüz ifadelerinde “AK Parti hükümetleri, bilim ve teknolojiyi önemseyerek yaşam standartlarını geliştirmiş, ülkemiz gelişimine önemli katkı sunmuştur. Son 12 yıl içinde hükümetimiz 52 adet Teknoloji Geliştirme Merkezi inşa etti. 20 bine yakın kişiye TÜBİTAK kanalıyla destek sundu. Öte yandan 322 patent başvurusu tasdik edilerek bir rekora imza atıldı.” dedi. Partisinin kırdığı rekorlara da açıklamasında yer veren Ahmet Gündüz “2002’de 2 olan Teknopark sayısı 52’ye yükseldi. Bugün Türkiye, AK Parti Hükümetleri sayesinde elektrikli araç üreten, 5 uyduyu gökyüzüne fırlatan, Göktürk 2 ile uzayda var olan, Türkiye’nin ilk yerli füze yakıtını üreten, ARGE harcamalarını yükselten bir ülke olmuştur. Bilim merkezlerine 1 milyara yakın destek veren AK Parti Hükümetleri, Üniversite-Sanayi işbirliğini önemseyen, bilişim vadisi kuran hükümetlerdir.” bilgisini verdi.

img_4346.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.