1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Rektör Şahin: “Tıp fakülteleri üniversitelerin lokomotifidir”

Rektör Şahin: “Tıp fakülteleri üniversitelerin lokomotifidir”

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Akademik Kurul Toplantısını Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.

Rektör Şahin: “Tıp fakülteleri üniversitelerin lokomotifidir”

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Akademik Kurul Toplantısını Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin'in katılımıyla gerçekleştirdi.

Toplantıya Selçuk Ü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş ve yardımcıları, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz ve yardımcıları ile öğretim üyeleri katıldı. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, fakültenin fiziki yapısı, çalışmaları ve öğrenci ve öğretim üyesi hareketliliği konusunda bilgi verirken hastanenin işleyişi ve donanımı hakkında da Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Yılmaz sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantıda söz alan Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, "Her sabah buradan enerjisini alarak üniversitede güne başladığını söyledi. Aldığı pozitif enerjiyle güne başladığı zaman doğru yerden başladığına inandığını belirten Rektör Şahin, "Tıp fakülteleri aslında üniversitelerin lokomotifidir. Burası olmasa Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) araştırmaları ve ödemeleri olmazdı. Bu fakültenin ve hastanenin yükselmesinde emeği geçen gönlü genç akademisyenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Gençliğin dinamiğiyle, birikim ve tecrübeleriyle yolumuzu açtık ve yürüdük. Farklı bilgi genetiğinin bir araya gelmesiyle çok daha ileriye dönük ve vizyonu olan bir akademik kadromuz oluştu. Puan sıralamasında üst sıralardaysak ve TUS'ta kuruluşu eskiye dayalı fakültelerden öndeysek akademik kadromuzun özverisinin bu başarıda büyük katkıları var" dedi.

"Ercan ailesi üniversitemize hasta konuk evi yapacak"

Üniversitede yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Rektör Prof. Dr. Şahin, "Elektrik ihtiyacımıza kalıcı bir çözüm getirmek için güneş enerjisi paneli kuruyoruz. Bunu da tamamen kampüs içi tüketimi ve tıp fakültesinin ihtiyacını karşılayacak şekilde planlıyoruz. Bu bütçemize bir artı değerdir. Elektrik giderlerimizin önemli bir kısmını ortadan kaldıracak. Sosyal tesisler konusunda ciddi çalışmalarımız var. Akademisyenlerimizin ve idari personelimizin kullanımına açtığımız Keykubad Köşkü vardı. Yurtların yanına da öğrencilerimizin hem kütüphane hem de beslenme ihtiyacını giderecek 4 katlı bir binaya başladık. Sözleşmesini imzaladığımız bir konukevi planımız var. Hayırsever Ali Rıza Ercan ailesi tarafından Erasmus Evinin hemen yanında 10 bin metrekarelik bir alana 80'nin üzerinde yatak, yemekhane ve sosyal alanı bulunan bir Hasta Konuk Evi yapacak. Bir yıl içinde yapıp teslim edecekler" diye konuştu.

Rektör Şahin: “Tıp fakülteleri üniversitelerin lokomotifidir”

Rektör Şahin: “Tıp fakülteleri üniversitelerin lokomotifidir”

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.