1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Remzi Albayrak kimdir?

Remzi Albayrak kimdir?

Remzi Albayrak, 31 Mart'ta Bayrampaşa ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediye başkanı adayı olmuş ve seçimi kaybetmişti. CHP'li isme, İBB'de yeni bir görev verildi. Bu durum da internette Albayrak hakkında arama yapılmasına sebep oldu. Peki Remzi Albayrak kimdir? Detaylar haberimizde.

Remzi Albayrak kimdir?

Remzi Albayrak, 31 Mart'ta Bayrampaşa'dan Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediye başkanı adayı olmuştu. Albayrak seçimden yenilgiyle çıkmıştı. Remzi Albayrak'a İBB'de yeni bir görev verildi. Bu da internet üzerinde Albayrak hakkında arama yapılmasına yol açtı. Peki Remzi Albayrak kimdir? Ayrıntılar haberimizde.

Remzi Albayrak kimdir?

REMZİ ALBAYRAK KİMDİR?

Remzi Albayrak, 1964 yılında eski Yugoslavya'nın Sancak bölgesinde doğdu ve 1969 yılında Türkiye'ye göç etti. Kuleli Askeri Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nı bitirdi. Albayrak, TSK’nın çeşitli birlik ve kurumlarında görev alarak 2010 yılında albay rütbesiyle emekli oldu.


Askerlik hayatı boyunca Bosna-Hersek'teki savaşta NATO (SFOR) karargahında, Almanya'nın Heidelberg şehrinde bulunan 7'nci American Ordusu'nda (LANDCENT) ve ABD San Antonio şehrinde bulunan Lackland Air Forse Base'de yurtdışı görevleri icra etti.

İstanbul Üniversitesi'nde Türkçe'nin Yabancı Dil Olarak Eğitimi, Beykent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında toplam üç yüksek lisans çalışması yaptı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde, İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmasına devam etti.

2017 yılında CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı seçildi. 31 Mart seçimlerinde CHP'nin Bayrampaşa'dan belediye başkan adayı oldu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT