1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Resmen açıklandı! Süper Lig'in ilk kadın başkanı oldu

Resmen açıklandı! Süper Lig'in ilk kadın başkanı oldu

Berna Gözbaşı, Kayserispor'da 30 Kasım'da yapılacak genel kurul öncesi başkanlığa getirildi. Böylelikle, Berna Gözbaşı, Süper Lig'in ilk kadın başkanı oldu.

Resmen açıklandı! Süper Lig'in ilk kadın başkanı oldu

Süper Lig takımlarından Kayserispor'da başkan danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Berna Gözbaşı, 30 Kasım'da yapılacak genel kurul öncesi yönetim kurulunun aldığı karar ile başkan seçildi.

Berna Gözbaşı kimdir? | Kayserispor başkanı | Kayserispor

KAYSERİSPOR'UN YENİ BAŞKANI BERNA GÖZBAŞI KİMDİR?

Berna Gözbaşı, Gelibolu‘da dünyaya geldi.. Memur bir ailenin tek kızı olarak, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü'nden 1996 yılında mezun oldu. Berna Gözbaşı, iş hayatına Kayseri Çinkur'un ihracat biriminde başladı. Londra Metal Borsasında "Uluslararası Finans, Metal Ticareti, Futures& Options" konusunda eğitim aldıktan sonra, ilk şirketi olan BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi'ni 2001 yılında kurdu.

Birçok firmaya uluslararası pazarlama ve dış ticaret danışmanlığı yaptı. İhracata açılmamış bir cok KOBİ'yi ihracatla tanıştıran Gözbaşı, 2001 -2006 yılları arasında Ortadoğu, Doğu ve Batı Afrika pazarlarında aktif çalıştı. 2006 yılında yatak üretimine başladı.

Berna Gözbaşı kimdir? | Kayserispor başkanı | Kayserispor

BRN Yatak'ı farklı paketleme yöntemleri 5 kıtada 60'dan fazla ülkeye ihraç eden bir şirket haline getirerek, çok kısa bir sürede sektörün en önemli ihracatçı firmalarından biri haline getirdi ve girişimcilik ve ihracat dalında birçok ödüle layık görüldü ve genç ve kadın girişimciler için rol model oldu. Kayseri Sanayi Odası ilk kadın meclis üyesi olan Berna Gözbaşı'nın 2 kızı vardır.

HABERE YORUM KAT