1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Resmen katliam yaptı! Av tüfeğiyle 7 kişiyi birden öldürdü

Resmen katliam yaptı! Av tüfeğiyle 7 kişiyi birden öldürdü

Ukrayna'nın itomir iline bağlı Novoselitsya köyünde kimliği belirsiz kişiler arasında çıkan kavganın ardından bir kişi av tüfeğiyle 7 kişiyi vurarak öldürdü.

Resmen katliam yaptı! Av tüfeğiyle 7 kişiyi birden öldürdü

Ukrayna Polisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ukrayna’nın Jitomir iline bağlı Novoselitsya köyünde bugün yerel saatle 01.00 sularında ismi açıklanmayan bir erkek ile kimliği belirsiz kişiler arasında tartışma çıktı.

Saldırgan kişi tartışma sonrasında av tüfeğiyle 7 kişiyi öldürdü. Olay sırasında kaçmayı başaran bir kişi ise yara almadan kurtuldu. Şüphelinin, cinayetin işlendiği av tüfeğiyle birlikte yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Ukrayna'da bir kişi av tüfeğiyle 7 kişiyi birden öldürdü

EŞİ SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Zanlının eşi, Ukrayna basınına olaya ilişkin yaptığı açıklamada eşinin suçunu itiraf ettiğini söyledi. Olayın köydeki bir gölün kıyısında yaşandığını belirten Olga isimli kadın, “Orada votka içilir ve hep kavga çıkar. Eşim hırçın biridir. Arkadaşları, kendilerinin savaşmaya gittiklerini, onun ise çocuklarını askere göndermediğini söyleyince tartışma çıkmış. Ölenlerden bazıları eşimin ahbaplarıydı. Birçok kez göle balık tutmaya geldiler” dedi.

Ukrayna'da bir kişi av tüfeğiyle 7 kişiyi birden öldürdü

KİRA ÜCRETİNDE ANLAŞMAZLIK

Ukrayna basınında yer alan bazı haberlerde ise katliamla sonuçlanan tartışmanın, gölde balık tutmak için ödenen kira ücretiyle ilgili yaşanan anlaşmazlıktan dolayı çıktığı öne sürüldü.

POLİSLER AŞIRI ALKOL SONUCU CİNAYETİN İŞLENDİĞİ ÜZERİNDE DURUYOR

Jitomir İli Polis Teşkilatı Basın Sözcüsü Alla Vaşçenko ise Ukrayna basınına yaptığı açıklamada cinayeti işleyen kişinin alkolün etkisi altında olduğunun belirlendiğini söyledi. Şüphelinin ve öldürülen kişilerin birbirlerini uzun süredir tanıdıklarını belirten yetkili, “Kendilerini öldüren kişiyle bir gündür beraberlermiş ve hiçbir sorun yokmuş. Cinayetin aşırı alkol sonucu işlenmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyoruz” dedi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü ve saldırgandan kaçmayı başaran kişinin sorguya alındığı bildirildi.

Ukrayna'da bir kişi av tüfeğiyle 7 kişiyi birden öldürdü

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT