1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Resmi Gazetede yayımlandı! Elektronik sigara ithalatı yasaklandı

Resmi Gazetede yayımlandı! Elektronik sigara ithalatı yasaklandı

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre elektronik sigara ve elektronik nargile dahil her türlü mamul ve bunları tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam ve yedek parça solüsyonlarının ithali yasaklandı.

Resmi Gazetede yayımlandı! Elektronik sigara ithalatı yasaklandı

Resmi Gazetenin bugün yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, sigara tiryakilerine üzücü haber geldi. Elektronik sigara ve elektronik nargile dahil her türlü mamul ve bunların tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonlarının ithali yasaklandı.

"Elektronik Sigara ve Benzeri Cihazlar ile Bazı Tütün Mamulleri ve Tütün Mamulünü Taklit Eder Tarzda Kullanılan Mamullerin İthaline İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, sigara, sarmalık kıyılmış, pipoluk, nargilelik tütün mamulleriyle puro ve sigarillo haricindeki tütün mamulleri, ısıtılarak ya da yakılarak tüketilenler ve nikotin içeriğine bakılmaksızın tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan elektronik sigara ve elektronik nargile dahil her türlü mamul ve bunların tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonlarının ithali yasaklandı.

Ticaret Bakanlığı, söz konusu ürünlerin yolcu beraberinde girişine ve transitine ilişkin düzenleme yapmaya yetkili olacak.

HABERE YORUM KAT