Resmi Gazete'de yayımlandı! Erol Özvar YÖK Başkanlığı'na, Yekta Saraç da Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına getirildi. Görev süresi dolan Prof. Dr. Yekta Saraç da Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Erol Özvar YÖK Başkanlığı'na, Yekta Saraç da Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı

2014'ten bu yana YÖK Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Yekta Saraç, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirilirken, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına ise Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar seçildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Marmara Üniversitesi’nin Twitter hesabından da Özvar'ın YÖK üyesi ve YÖK Başkanı olarak atanmasına ilişkin paylaşım yapıldı: 

"Rektörümüz Prof. Dr. Erol Özvar YÖK Başkanı olarak atanmıştır. Ülkemize, eğitim ve öğretim camiamıza hayırlı olmasını temenni ederiz."

EROL ÖZVAR KİMDİR?

İktisat ve iktisat tarihi profesörü olan Özvar evli ve 3 çocuk babasıdır. Özvar'ın biyografisine aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Erol Özvar YÖK Başkanlığı'na, Yekta Saraç da Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandıResmi Gazete'de yayımlandı! Erol Özvar YÖK Başkanlığı'na, Yekta Saraç da Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı

ERDOĞAN İMZALADI! 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile bazı kurumlarında görev değişikliği ve yeni atamalar yapıldı. İşte Resmi Gazete'de alınan o kararlar;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe ile Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pelin Ayşe Yağız görevden alındı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Hızır Ay görevden alındı, yerine Sami Sarıyıldız atandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Orhan Kemerkaya getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığında açık bulunan Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Ali Fuat Eker atandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Kütahya Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın ve Malatya Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Doğan görevden alındı.

Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu üyeliklerine, Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar ile Prof. Dr. İsmail Koyuncu getirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında açık bulunan Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğüne, Salih Tan atandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Tırnakçı bu görevlerinden alındı, yerine Turgay Gökdemir getirildi.

0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡