1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Ressam Orhan Cebrailoğlu’nun sergisi

Ressam Orhan Cebrailoğlu’nun sergisi

Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu'nun Sanko Sanat Galerisinde açtığı 21'inci kişisel sergisi,...

Ressam Orhan Cebrailoğlu’nun sergisi

Konya Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu'nun Sanko Sanat Galerisinde açtığı 21'inci kişisel sergisi, sanatseverlerin ilgisini çekiyor.

Doç. Dr. Cebrailoğlu, 23 Mart'a kadar gezilebilecek sergisine ilişkin değerlendirmesinde, sanatın, toplumların kültürel değişiminin ve gelişiminin en temel unsurlarından birisi olarak varlığını sürdürdüğünü söyledi.

"Eserlerimin ana teması diyalektik yaratım sürecindeki sanatçının karşılaşabileceği iç ve dış devinimler, özellikle de objeden subjeye, subjeden objeye giden yaratım sürecinin ifadeleridir" diyen Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu, sanatın, bireylerin ve toplumların varlık gösterdiği her alanda bir farkına varma durumu olduğunu kaydetti.

Sanko Sanat Galerisinin Türkiye'de bilinen önemli bir galeri olduğuna dikkati çeken Doç. Dr. Cebrailoğlu, "Bir şehrin sanayisi ne kadar gelişirse gelişin sanatta yoksa bir sorun vardır demektir. Sanat toplumun kültürel gelişimini sağlar. Gözüken dünya ile değil kavranan dünya ile çalışmalarımın içeriği ve ana teması bu şekildedir" dedi.

Doç. Dr. Orhan Cebrailoğlu'nun, Sanko Sanat Galerisinde 2 Mart'ta açılan sergisi, 23 Mart'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Sanatçı

Azerbaycan Gence'de 1970 yılında dünyaya gelen Doç. Dr. Cebrailoğlu, 1992 yılında lisans eğitimini Bakü Devlet Güzel Sanatlar Fakültesinde bitirdi. Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümünde 1998'de yüksek lisansını, 2006 yılında doktorasını tamamlayan Doç. Dr. Cebrailoğlu, Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde 2006 yılında Yardımcı Doçent, 2012'de ise Doçent unvanı aldı.

Güzel Sanatlar Eseri Sahipleri Meslek Birliği ve Dünya Sanatlar Akademisi Üyesi olan Doç. Dr. Cebrailoğlu, 2010 yılında "I. International Mevlana Art Days-Konya", 2011'de "I. International Science, Cultureand Art Days-KTO Karatay University-Konya", 2012 yılında "International Meeting of TurkishandArabianArtists-KTO Karatay University-Konya ve 2012'de "II. International Science, Cultureand Art Days-KTO Karatay University-Konya" etkinliklerinin küratörlüğünü üstlendi.

Yurtiçi ve yurtdışında 71 karma sergiye katılan Doç. Dr. Cebrailoğlu, 2008 yılında Prizren Kosova'da Tarihi Gazi Mehmet Paşa Hamamı Sanat Galerisinde ve aynı yıl Yunanistan Xanthi'deOrfeos 20 Sanat Galerisi ve 1992-2016 yılları arasında Konya, İzmir, Antalya, Ankara ve İstanbul'da 20 kişisel sergi açtı.

Ressam Orhan Cebrailoğlu’nun sergisi

Ressam Orhan Cebrailoğlu’nun sergisi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.