1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Rifat Serdaroğlu kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

Rifat Serdaroğlu kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

Eski Sağlık ve Devlet Bakanı ve Doğru Parti'nin kurucusu Rıfat Serdaroğlu internette araştırılıyor. Peki, Rifat Serdaroğlu kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

Rifat Serdaroğlu kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

 Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rifat Serdaroğlu geçtiğimiz sene Doğru Partiyi kurmuştu. Rifat Serdaroğlu Yeniçağ Gazetesi'nde yazdığı yazılarla gündeme geliyor ve merak ediliyor. Bu bağlamda, Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu kimdir? Nereli, Kaç Yaşında? İşte merak edilenler...

RIFAT SERDAROĞLU KİMDİR?

1948 yılında İzmir Bergama'da doğdu. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümü mezunu. Adalet Partisi Bergama İlçe Başkanlığı yaptı. 1977'de aynı ilçenin belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1984 yılında DYP İzmir il teşkilatının kurucuları arasında yer aldı. 1985'te ilk kongrede il başkanı seçildi. Parlamento öncesinde serbest çiftçilik yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde İzmir 3. bölgeden milletvekili oldu.

Rifat Serdaroğlu kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

1993 yılında Tansu Çiller kabinesinde Sağlık Bakanı olarak görev yaptı. DYP'de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. ANAP'a geçti. Yeniden İzmir milletvekili seçildi. Evli iki çocuk babası. İngilizce biliyor.

25 Ağustos 2020 tarihinde Doğru Parti'yi kurmuştur.

Rifat Serdaroğlu kimdir? Nereli, Kaç Yaşında?

Özge Yıldırım
Magazin Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT