1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Robin Hood olarak bilinen hayırsever deprem bölgesinde para dağıttı

Robin Hood olarak bilinen hayırsever deprem bölgesinde para dağıttı

İstanbul'un birçok semtine giderek yaptığı yardımlarla adından söz ettiren 'Robin Hood' lakaplı hayırsever bu kez de deprem bölgesi Elazığ'da yardım dağıttı. Robin Hood, depremzedeler içinde bin lira bulunan zarflarla birlikte gıda kolileri dağıttı.

Robin Hood olarak bilinen hayırsever deprem bölgesinde para dağıttı

Elazığ'da yaşanan depremin ardından vatandaşlar, kurum ve kuruluşlar deprem bölgesine yardım göndererek depremzedelere destek oldu. İstanbul'da bulunan çeşitli semtlere giderek buradaki dar gelirli ailelere para dağıtarak ve bakkal borçlarını ödeyerek yardım eden Robin Hood lakaplı hayırsever, deprem bölgesindeki depremzedelere yardımda bulundu. Robin Hood, şehir merkezindeki Sürsürü Mahallesi ile birçok köyde 500 dar gelirli aileye yardımda bulunurken, ailelere içinde bin lira bulunan zarflar ve gıda kolileri dağıttı.

Bakkal borcu olan ve uzun süredir borcunu ödeyemeyen vatandaşların borcunu da kapatan Robin hood, çocuklara da 200 lira para dağıttı. Hayırsever ayrıca, depremde damadını, eniştesini ve komşusunu kaybeden Cahide Erdağ için de, 5 küçükbaş, 3 de büyükbaş hayvan aldı. 

"BANA 5 KOYUN, 3 TANE DANA VERDİ"

Konu ile ilgili olarak gazetecilere konuşan Cahide Erdağ, "Hayırsever vatandaş buraya geldi. Zarfın içinde para verdi, yiyecek-içecek yardımında bulundu. Bana 5 koyun, 3 tane dana verdi." dedi. Robin Hood'un yardım ettiği bir başka kişi olan Ahmet Ardıç da, "Bir adam borcumu ödemiş, markete borcum kalmamış. Allah ondan razı olsun. Çok sevindim. Cebimde 5 lira var sadece, nasıl sevinmeyeyim. Ben yaklaşık 27 yıldır burada yaşıyorum." ifadelerini kullandı.

robin-hood-bu-kez-deprem-bolgesinde-ortaya-cikti-12864637-8068-m.jpg

"3 ESNAFA OLAN BİRÇOK KİŞİNİN BORCUNU KAPATTI"

Robin Hood'un uğradı bir marketin sahibi olan Metin Balaban ise, "Bir hayırsever depremzedelerin borçlarını vermek için marketimize geldi. Marketimiz de veresiye defterimizi açıp 'Borçları ödemek istiyorum' dedi. Hesabımızı yaptık, 3 esnafa olan birçok kişinin borçlarını kapattı. Ayrıca depremzede vatandaşların evlerine gidip yardımda bulunmuş. Allah ondan razı olsun." dedi.

 

HABERE YORUM KAT