1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Röntgen teknisyenlerinin sorunları tartışıldı

Röntgen teknisyenlerinin sorunları tartışıldı

Demokratik Sağlık-Sen Röntgen Teknisyenliği Komisyon Başkanı Ünal Çetinbaş, meslektaşlarının fiziki açıdan yetersiz şartlarda çalıştıklarını...

Röntgen teknisyenlerinin sorunları tartışıldı

Demokratik Sağlık-Sen Röntgen Teknisyenliği Komisyon Başkanı Ünal Çetinbaş, meslektaşlarının fiziki açıdan yetersiz şartlarda çalıştıklarını söyledi.

Demokratik Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından, İzmir'deki röntgen teknisyenlerinin katıldığı bir kahvaltı düzenlendi. Sorunların tartışıldığı toplantıda konuşan Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, röntgen teknisyenlerinin zor şartlar altında çalıştıklarını ifade ederek, sendikaları bünyesinde kurulan Röntgen Teknisyenliği Komisyonunda sorun ve önerileri belirleyeceklerini söyledi. Demircan, hazırlayacakları dosyayı hem İzmir, hem de Ankara'daki yetkililere sunacaklarını ifade ederek, amaçlarının röntgen teknisyenlerinin modern çalışma koşullarında, iş güvenliğinin tam olarak sağlandığı birimlerde çalışmalarının sağlamak olduğunu belirtti.

Demokratik Sağlık-Sen Röntgen Tenkisyenliği Komisyon Başkanı Ünal Çetinbaş da, röntgen teknisyenlerinin yaşadığı sorunları söyle anlattı:

Çoğu devlet hastanesinde cihazların çoğu eski. Havalandırmalar yetersiz. Gün ışığı görmeyen ortamlarda çalışmaktayız. Çoğu röntgen teknisyeninin dinlenme odası yok. Bir günde film çekilen hasta sayısı çok fazla. Üst öğretim hakkında röntgen teknisyenleri açısından her herhangi bir düzenleme yapılmadı. Dört yıllık eğitimi tamamlayan arkadaşlar, üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapabilmelidir. Lise ve üniversitedeki radyoloji öğretmenleri sahada çalışmadığı için yeterli olmuyorlar. Mesleğin içerisinden gelmiş röntgen teknisyenleri, gerekli üst eğitimlerini aldıktan sonra üniversitelerde veya liselerde mesleki öğretmenlik yapabilmelidirler. Bu şekilde bir eğitim ve öğretimin, nitelikli eğitim açısından daha faydalı olduğunu düşünüyoruz. İzinlerimizin eskiden olduğu gibi fiili hizmet sürelerine yansımasını istiyoruz."

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.