1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Rüstem Kabil Kimdir?

Rüstem Kabil Kimdir?

Rüstem Kabil, 2014 Aralık ayı itibariyle AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı görevinde bulunmaktadır. Peki Rüstem Kabil Kimdir, nereli ve kaç yaşında? tüm soruların cevabı haberimide.

Rüstem Kabil Kimdir?

Rüstem Kabil 1970 yılında Pendik’te doğdu. Aslen Çankırı'lıdır. İlk, orta ve lise tahsilini Pendik’te tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümünden mezun oldu. Lisans öğrenimimin ardından bir mali müşavirlik firmasında çalışıp, 1994-1996 yılları arasında Küçükyalı Levazım Okulu’nda, Yedek Subay olarak askerlik vazifemi ifa etti.

Rüstem Kabil Sigortacılık ve gıda sektöründe ticari hayatını devam ettirirken, Refah Partisi İlçe yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığı siyasi hayatı içerisinde Fazilet Partisi İlçe Başkan Yardımcısı, AK Parti Kurucusu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. AK Parti’den 9. Dönem İl Genel Meclis Üyeliği, 2004 Yerel Seçimleriyle beraber yine AK Parti’den Pendik Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 2004 yılından 2014 yılı Aralık ayına kadar Pendik belediyesinde başkan yardımlığı görevinde bulundu.

rustem-kabil.jpg

Başkan Yardımcılığı görevinde bulunduğu süre içerisinde ‘2006-2011 Pendik Belediyesi Stratejik Planı’nın hazırlanmasında Stratejik plan Kurulu Koordinatörü, Kent Eylem Planı Hazırlık Komisyonlarında Başkanlık ve benzeri görevlerde bulundu. Kabil, Edebiyat öğretmeni olan Eşi ve iki çocuğu ile birlikte halen Pendik’te ikamet etmektedir.

 

HABERE YORUM KAT