1. HABERLER
  2. DÜNYA
  3. Rusya lideri Putin'in giydiği mont ülkeyi karıştırdı

Rusya lideri Putin'in giydiği mont ülkeyi karıştırdı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in giydiği montu üreten firma bu görüntüleri kendi sitesinde paylaşınca ortalık karıştı. Haksız rekabet gerekçesiyle şikayet edilen firmaya ceza verilmedi.

Rusya lideri Putin'in giydiği mont ülkeyi karıştırdı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, giydiği marka kıyafetlerle çokça gündeme geliyor. Putin'in giydiği turuncu renkli mont, üretimi gerçekleştiren firmanın sitesinde paylaşılınca firma haksız rekabet iddiası ile şikayet edildi.

MONTU ÜRETEN FİRMA REKLAM AMAÇLI KULLANDI

Putin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'yla görüşürken çekildiği fotoğrafta üzerinde turuncu renkli bir mont ile kameraların karşısına geçti. Montu üreten firma bu kareyi kendi internet sitesinde "Putin, Soçi ziyaretinde özel siparişle kendisine dikilen parkayı seçti" ifadeleriyle yayınladı.

FİRMAYI ŞİKAYET ETTİLER

Ancak firma, reklam kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle Federal Anti-Tekel Servisi'ne şikayet edildi. Şikayetin gerekçesi olarak ise Rus yasalarında yer alan; firmaların ürünlerini devlet görevlileri tarafından beğeni gördüğü yönünde ifadeler kullanamaması gösterildi.

CEZA KESİLMEDİ

Şikayeti inceleyen kurul, firmaya ceza kesmedi. Kararında ise fotoğrafın reklam amaçlı değil, bilgi amaçlı kullanıldığını belirtti.

Şikayetin söz konusu olan ve Putin'in giydiği montun fiyatı 14 bin ruble yaklaşık bin 300 Türk Lirası.

HABERE YORUM KAT