1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Rusya'dan Türkiye'de S-400 üretimi ve Su-35 konularına ilişkin açıklama

Rusya'dan Türkiye'de S-400 üretimi ve Su-35 konularına ilişkin açıklama

Rusya Federal Askeri Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitriy Şugayev, Rus S-400'lerin üretimini Türkiye’de yerelleştirme konusunun teslimatın ikinci etabında görüşüleceğini açıkladı. Şugayev, Su-35'e ilişkin ise Türkiye tarafından kendilerine ulaşan resmi bir başvuru olmadığını belirtti.

Rusya'dan Türkiye'de S-400 üretimi ve Su-35 konularına ilişkin açıklama

Rusya Federal Askeri Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dmitriy Şugayev, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Şugayev, rusa basınına, Rus S-400 füze savunma sistemlerinin üretimini Türkiye’de yerelleştirme konusunun, bu ülkeye yapılan sevkiyatın ikinci aşamasında görüşüleceğini açıkladı.

TESLİMATIN İLK ETABI BU HAFTA TAMAMLANACAK

Şugayev ayrıca, teslimatın ilk aşamasının ise bu hafta tamamlanacağını bilgisini paylaştı.

"TÜRKİYE İLE BİRÇOK KONUDA İŞ BİRLİĞİNE HAZIRIZ"

Şugayev, Rusya’nın savaş uçakları dâhil olmak üzere Türkiye ile birçok konuda iş birliği yapmaya hazır olduğunu açıkladı.

Rusya’nın Türkiye’ye Su-35 avcı uçaklarını sevk etmeye hazır olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Şugayev, Su-35’ler ile ilgili kendilerine ulaşan resmi başvuru olmadığını, ancak bu konuda da Türkiye ile iş birliğine hazır olduklarını söyledi.

"S-400'LERİN TÜRKİYE'DE ÜRETİMİ KONUSUNA AÇIĞIZ"

Rus S-400 füze savunma sistemlerinin üretimini Türkiye’de yerelleştirme konusuna da değinen Şugayev, “S-400 üretiminin yerelleştirilmesi, geleceğe dönük ve açık bir konu” dedi.

HABERE YORUM KAT