1. HABERLER
  2. HAYAT VE YAŞAM
  3. Rüyada Abanoz ağacı Görmek

Rüyada Abanoz ağacı Görmek

Rüyada Abanoz ağacı görmek, dirayet ve kuvvete işaret eder. Diğer bir tabire göre de rüyada abanoz ağacı görmek uzak bir yere seyahate işaret eder.

MUHİDDİN ARABİ’YE KÖTÜ SONUÇLARLA KARŞILAŞMA İLE TABİR EDER

Muhiddin-i Arabi'ye göre rüyada abanoz ağacı görmek iyi değildir. Abanozdan yapılmış bir eşya görmek, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işarettir.

Kimileri de abanoz görmeyi kuvvetli ve inatçı biriyle karşılaşmaya yorarlar.

 

ERKEĞİN GÖRMESİ ZENGİN KADINA İŞARETTİR

Erkek Rüyasında abanoz ağacı görürse neşeli, varlıklı bir kadına yorumlanır. kadın rüyasında abanoz ağacı görürse katı kalpli zengin bir erkeğe delalet eder.

 

BAZI ALİMLERİN TABİRLERİ

İmam Cafer Sadık (a.s): Abanoz ağacı çalışkan, azimli ve cimri kişiye işarettir.

İbn-i Sîrîn: Abanoz ağacı, kendi işinde çalışkan ve sağlam olmakla beraber cimri ve zengin olan, ama kimseye hayrı dokunmayan kişiye işarettir.

Kirmanî: Abanoz ağacı kararlı, çalışkan ve cimri kadına işarettir.

tabiri-ruyada-abanoz-agaci-gormek-ne-demek.jpg

 

ABANOZ AĞACINDAN YAPILMIŞ EV EŞYASI GÖRMEK

Rüyada abanoz ağacı görmek, uzak bir yolculuğa çıkılacağı ile yorumlanır. Rüyada abanoz ağacından yapılmış ev eşyası görmek ise, sert huylu bir eş ile evlenilmeye işaret olarak tabir edilir. (Bu yorum hem kadın, hem erkek için geçerlidir).

Rüyada abanoz ağacından yapılmış mobilya almak, inatçı bir misafirle karşılaşılacağına işarettir. Rüyada abanoz ağacından imal edilmiş mobilyayı sattığını görmek ise, misafirden kurtulmaya işarettir. Abanoz ağacından yapılmış ev eşyası (mobilyayı) yaktığını veya tahrip ettiğini görmek ise, komşusu ile kavga veya münakaşa edileceğine işarettir.

 

ACI BİR HABER İŞARETİ

Rüyada abanoz ağacından yapılmış çok miktarda eşya görmek, Muhiddin-i Arabi’ye göre kaza veyahut ölüm gibi acı bir haberin geleceğine işarettir. Rüyada abanoz ağacı görmenin sert huylu biriyle iş yapılacağına işaretle de yorumlayanlar olmuştur. Rüyada abanoz ağacını veya abanozdan yapılmış bir eşyayı görmek, rüya sahibinin çok inatçı birisi ile evlenmesine ya da inatçı birisi ile iş yapmasına işaret eder. Yine rüyada abanoz ağacını görmek, kuvvet ve dirayete işaret eder. Abanoz ağacını erkek görürse, neşeli ve zengin bir kadına; kadın görürse katı kalpli zengin bir erkeğe işaret eder. Bazen de rüyada abanoz ağacını görmek, uzak bir yere seyahate işaret eder.

 

SEYAHATE ÇIKABİLİR YADA EVLENEBİLİRSİNİZ

Rüyada abanoz ağacı görmek, uzak bir ülkeye seyahatle tabir olunur. Abanoz ağacından yapılmış ev eşyası, kadın ve erkek için de evlenmeğe işarettir. Ancak evlenilecek kişi huysuz ve geçimsiz olması yüzünden, bu evlilik uzun bir müddet devam etmez. Bir rivayete göre de; rüyada abanoz ağacı görmek, Hindistan’a gideceğinize veya o bölgeye mensup zengin fakat inatçı bir adamla dostluk kuracağınıza delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada abanoz ağacını veya Abanozdan yapılmış eşya gören kimsenin, çok inatçı birisi ile evlenmesine ya da inatçı birisi ile is yapmasına işaret eder.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT