1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Rüyada Kurt Kapanı Görmek

Rüyada Kurt Kapanı Görmek

İyi değildir ve özellikle kişiye bir tuzak kurulduğunu, haince planlar yapıldığını bildirerek önlem alınmazsa iş alanında sert bir düşüş yaşanacağını ifade eder.

Rüyada kurt görmenin psikolijik anlamı /  Rüyalar bilinçaltımızın ve isteklerimizin bir çeşit yansıması olarak kabul edilebilir. Bu açıdan rüyaların gerçeklik payı olduğuna inanmak gerekir. Rüyada görülen kurt başı makam ve mevkiye işarettir. Bu durum ise kişinin kısa bir süre içerisinde yükselmek istediğine bu şekilde etrafındakilere karşı ön plana çıkmak istediğine dair bir içsel savaş olarak ifade edilebilir. Rüyada görülen kurt sütü helal yollardan kazanılan mala ve zenginliğe işarettir. Bu durum ise kişinin helal ve haram ayrımını yapabildiği, bu durumda kazandıkları için çabalamak gerektiğinin bilincinde olan biri olarak ifade edilir.

Kurt eti haram malı çağrıştırmaktadır. Bu durumda kişinin günah işleyerek başkalarının rızkına göz dikerek para kazanma hırsı ile gözünün kör olduğu bir yapısı olduğunu söylemek mümkündür. Eve girdiği görülen kurt yakın zamanda gelebilecek bir düşman ya da hırsız olarak ifade edilir. Bu durumda kişinin böyle bir tedirginlik yaşadığını ve etrafındakilere güvenmediğini kolaylıkla anlayabiliriz. Rüyada öldürülen kurt dinden çıkmak olarak algılanır. Bir kişi işlediği günahların fazlalığından dolayı dine olan inancını yitirmiş olabilir. Bu kişinin haram işlemeye meyilli biri olduğunu yansıtmaktadır.

Rüyada görülen küçük kurtlar yasadışı işleri ve haram parayı çağrıştırır. Bu durumda rüya sahibinin yasa dışı işler yapmaya hevesli olduğunu böyle bir durumda günah işleyerek haram mala elini uzatabileceğinden helal haram kavramının oturmadığından ve içsel huzurunun bulunmadığından bahsedilebilir. Rüyaların her zaman gerçeği yansıtmadığını ancak bize bilinçaltımız ve yaşanabilecekler hakkında küçük uyarılar verdiğini unutmamamız gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT