1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saadet Pendik'ten Mardin'e Ziyaret

Saadet Pendik'ten Mardin'e Ziyaret

Saadet Partisi Genel Merkezi tarafından düzenlenen Halkla Kucaklaşma programı kapsamında Saadet Partisi Pendik ilçe Teşkilatı Mardin’e üç günlük bir ziyaret program düzenledi.

Saadet Pendik'ten Mardin'e Ziyaret

Basın toplantısıyla başlayan programda Genel Merkezin görevlendirmesiyle İstanbul Pendik İlçe Başkanı Mahmut KILIÇ, çok sayıda ilçe yönetim kurulu üyesi ve Mardin il, ilçe teşkilatları hazır bulundu.

Basın açıklamasında her dilden, her dinden ve hemen her ırktan medeniyetlerin yaşadığı özel bir kent olan Mardin’de bulmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Mahmut KILIÇ, ‘Bizim milletimizi bir arada tutan en önemli güç İslam’dır. Rabbimiz, kitabımız, kıblemiz, bayrağımız, ezanımız birdir. Biz olmak için başka neye ihtiyacımız var. Ayrılıkları değil, ortak değerleri güçlendirecek adımlar atılmalıdır’ dedi.

AÇLIĞIN SEBEBİ YOKSULLARI DEĞİL ZENGİNLERİ DOYURAMADIĞIMIZ  İÇİNDİR

Ekonomik gerçeklere de dikkat çeken KILIÇ şöyle konuştu:Dünyada ve Türkiye de çekilen asıl sıkıntının nimet eksikliğinden değil, paylaşımdaki adaletsizlikten kaynaklandığına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi “ Yaşadığımız dünyada 1,5 milyar insan açlıkla mücadele veriyor. Her gün dünyada 150 bin insan açlıktan ölüyor. Bir tarafta açlıktan ölenlerin olduğu bir sistem  diğer yandan tokluktan (obezite ve kalp damar hastalıkları) ölenlerin olduğu bir sistem. Bu gün dünyada açlık varsa bunun sebebi yoksulları doyuramadığımız için değil zenginleri doyuramadığımız  içindir.

Türkiye’mizde de durum çok farklı değildir. Zenginle fakir arasında uçurum vardır. Ülkemizde nüfusun en zengin yüzde 1’lik grubu gelirin toplam gelirin yüzde 54,3’üne sahiptir. Bu sebeple dolar milyarderi sayısı sürekli artarken açlık ve işsizlik oranı da artmaktadır.

Bütün bu rakamlar gösteriyor ki dünyada ve ülkemizde temel problem nimet eksikliği değil, paylaşımdaki adaletsizliktir. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var, nimet de var. Ancak, Adil Bir Düzen yok, adil düzen eksenli yeni bir dünya ile problem çözülecektir. Yakın tarihimizde bunun en güzel örneği Türkiye’de ispatlanmıştır. Merhum Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN başkanlığında kurulan 54. Refahyol hükümeti döneminde Milli Görüş kısa sürede adaleti sağlayarak gelir dağılımındaki adaleti sağlamıştır. Hatırlanacağı üzere çok kısa bir süre içerisinde, memur, işçi, emekli, dul ve yetim aylıklarına tarihte görülmemiş artışlar yapılmıştır.

SAHTE REFAH ALGISINA DİKKAT!

Devletin ve vatandaşın yoğun borçlandırıldığına dikkat çeken KILIÇ, sahte bir refah algısının oluşturulduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi: "Mutlaka ülkemizde bir takım güzel hizmetler yapılmıştır. Yollar, hastaneler, havalimanları, hızlı tren, sağlık hizmetlerindeki yenilikler, TOKİ vasıtasıyla ev sahibi olma, vb. bunlar gündelik hayatı kolaylaştıran icraatlardır. Bunlara bir şey söylemiyoruz, teşekkür ediyoruz. Bunlar hayatı rahatlatan kolaylaştıran hizmetlerdir, ancak insanımızın temel ihtiyacı bunlar değildir. Bunlar karın doyurmuyor. Bunun içindir ki Anadolu’dan İstanbul’a göç hala devam ediyor. Yol yapmakla kalkınma olmaz. Kalkınma ancak Sanayileşme ve Teknolojide yapılacak hamle ile olur. Dünya çapında marka olmuş firmalara sahip olmakla, bilişim teknolojisinde dünya ile yarışla olur. Kısacası üretimle, üretimi artırmakla olur."

fotograf-1.jpg

HABERE YORUM KAT