1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Şadi Yazıcı, Basın mensupları ile sahurda bir araya geldi.
Şadi Yazıcı, Basın mensupları ile sahurda bir araya geldi.

Şadi Yazıcı, Basın mensupları ile sahurda bir araya geldi.

Ayyıldız sosyal tesislerinde düzenlenen sahur programına yaklaşık 50 kişilik bir basın ordusu katıldı.

Gazetecilerden gelen soruları yanıtlayan Şadi Yazıcı hiçbir soruya sıkılmayarak en doğal ve içten haliyle sade yalın cevaplar verdi.

İşte o açıklamalardan en önemli başlıklar;

BÖYLE BİR TİCARET İNSALIK DIŞI!

Sosyal medyada köpeklerin barınaklardan alınarak uzak doğuya götürülerek yenildiği ideası ile ilgili soru gelmesi üzerine konuşan Yazıcı, Bu tarz dedikodulara alıştıklarını ifade ederek, 2 yıl öncede bu konuyu gündeme taşıdılar şimdide aynı oyunu oynuyorlar, fakat şöyle de bir durum köpeklerin barınaklardan alınması oldukça saçma zaten barınaklarda kaç tane köpek var ki onu alıp böyle bir vahşete izin verelim, hadi diyelim ki biz böyle bir vahşete izin verdik yasal prosedürü aşmak imkansız. Hadi yine diyelim ki yasal prosedürü de aştık ve böylesi insanlık dışı bir ticaret izin verdik. O kadar köpek yok!” dedi.

HERKESLE KAVGALI BİR BELEDİYE BAŞKANINDAN GÖREVİ TESLİM ALDIK

Önceki seçiminizde 1.400 oyla kazanmıştınız bugün 30 mart yerel seçimlerinde ise oy farkını aynı adaylara karşı 10.000 oyla fark attınız. Sizce bu başarının sırrı nedir ?

- Maalesef herkes ile kavgalı bir belediye başkanından görevi teslim aldım. İlçe Milli eğitimden tutun Bakanlara Tuzla belediyesi içindeki çalışanlara kadar kavgalı bir belediye başkanı vardı. Hatta halk ile kavgalı bir belediye başkanı vardı bu bizim için çok büyük bir dezavantajdı fakat bugün geldiğimiz noktada Allaha çok şükür tarihi bir fark attık mutluyum bu başarının sırrı çok çalışmaktan geliyor halk ile iç içe olmaktan geliyor şeklinde yorumladı.

İHANET EDENLER CEZASINI ÇEKECEK!

Tuzlada 30 mart seçimlerinden sonra işten çıkarılan işçiler oldu. Bu işten çıkarmalar ile ilgili ne söyleyeceksiniz ? İşten çıkarılmalar devam edilecek mi ?

- Kişilerle hiçbir zaman uğraşmadım. Kişisel olarak da uğraşmadım. Fakat bizim yüzümüze gülüpte arkamızdan iş çevirmek bu kuruma ahlaksızlıktır ihanettir. Şadi Yazıcı’yı kimse sevmek zorunda değildir. Herkes işini yapacak. Bizi destekleyecek diye bir zorunluluğu da yok kendi evinde istediği gibi kendi özgür iradesinde istediği siyasiyi destekleye de bilir. Fakat bizim rakiplerimizle aynı ev sohbetine katılıyorsa rakibimiz ile iş birliği içindeyse bu kişi yada kişiler en ağır şekilde cezasını çekecektir. Dedi Yazıcı somut bir delil olmadıkça da biz kimseyi ihanetle hainlikle suçlamadın da altını çizdi ve en az 5 kez soruşturtuyorum dedi.

HEDEFİM BELEDİYE BAŞKANLIĞI DEĞİLDİ

Şadi Yazıcı’nın siyasi hedefleri var mı ?

Belediye Başkanı olarak Siyaseti bırakmak istemem halk ister mi onu da bilmiyorum partim neder onada sonra hep beraber bakıcaz. Siyasette Hiçbir zaman hedefim belediye başkanlığı değildi. Bu konun yanış anlaşılmasını istemem belediye başkanlığını küçümsüyor değilim ama ben daha çok genel siyaseti seven bir insandım. Fakat kader beni yerel seçimlere itti. Dedi.

CUMHURBAŞKANLIKLARI SEÇİMİNDE TUZLA’DAN %60 OY BEKLİYORUM

Şadi Yazıcı cumhurbaşkanlığı ilede ilgili konuşarak şunları kaydetti “ Halkin derdini bilen halkın kendi içinden gelen onların sıkıntısını bilen bir aday var oda sadece Tayyip Erdoğan olduğunu altını çizerek. Tuzla Belediyesi olarak cumhurbaşkanlıkları için herhangi bir çalışmamız yoktur. Fakat kendiminde özgür bir oyu iradem olması sebebiyle Recep Tayyip Erdoğanı destekliyorum. Belediye başkanı için suçmu onuda bilmiyorum fakat suçsada ben bu suçu işliyorum ve Tuzladan da başbakanımıza %60 oy gelceğini düşünüyorum dedi.

Haber : Yusuf SARAY

IMG_3406

IMG_3394

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.