1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte il il son durum...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte il il son durum...

Son dakika haberleri... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabında 3-9 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını paylaştı. Bakan Koca'nın paylaştığı son verilere göre İstanbul, Samsun'u geride bıraktı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte il il son durum...

Son dakika haberleri... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabında, 3-9 Nisan arasında şehirlere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını paylaştı. 

Bakan Koca  sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızın güncel hali ektedir. Mutasyonlu virüs aynı yolla ancak daha hızlı yayılıyor. Kısıtlamalar zaruri hale geldi. Birlikte mücadele edip kazanacağız."

İllere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 804,97, Ankara'da 419,06, İzmir'de 304,07 oldu. Haftalık verilere göre Kırklareli, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kastamonu 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu. 

Haftalık verilere göre Şırnak, Hakkari, Van, Şanlıurfa ve Mardin 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaştı! İşte il il son durum...

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
1
0
0
2
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT