1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sağlık-Sen Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Temsilcisinin aracına mermi isabet etti

Sağlık-Sen Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Temsilcisinin aracına mermi isabet etti

Sağlık-Sen Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Temsilcisi Mehmet Ünlü'nün aracına trafikte seyir halindeyken kurşun isabet etti.

Sağlık-Sen Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Temsilcisinin aracına mermi isabet etti

Sağlık-Sen Afyonkarahisar Sandıklı İlçe Temsilcisi Mehmet Ünlü'nün aracına trafikte seyir halindeyken kurşun isabet etti. Polis olayın saldırı olup olmadığını belirlemek için inceleme başlattı.

Edinilen bilgilere göre, olay, Sandıklı ilçesi İstasyon Caddesi üzerinden kütüphane binası önünde meydana geldi. Ünlü yönetimindeki araca seyir halindeyken kütüphane önüne geldiği esnada nereden geldiği belirlenemeyen bir tabanca mermisi isabet etti. Yaşanan olaydan Ünlü yara almadan kurtulurken, aracını durdurduktan sonra durumu hemen polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları ilk incelemede merminin aracın tavanına 45 derece eğimle saplandığını ve uzak mesafeden atıldığı için hızının düşmesinden dolayı yavaşladığı ve bu yüzden de kaportayı delemediğini belirledi. Olayın ardından savcılığa suç duyurusunda bulunan Ünlü, aracının arkasında 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandum için "Evet" yazdığını ve olayın siyasi bir saldırı olabileceğini öne sürdü. Ünlü, "Biz bu davaya can adadık ki, 15 Temmuz'da helalleşerek çıkmıştık evden. Bu canın da bu dava uğrunda bir önemi yoktur. Bugün aracımı kurşunlamanız beni bu davadan ve reisi cumhura olan sevdadan döndüremez" dedi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın geniş çaplı olarak devam ettiği bildirildi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT