1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: “Türkiye’de artık bazı şeylerin değişmesi gerekiyor”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: “Türkiye’de artık bazı şeylerin değişmesi gerekiyor”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Türkiye'de artık bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Bu bir sistem değişikliğidir rejim değişikliği değil....

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş: “Türkiye’de artık bazı şeylerin değişmesi gerekiyor”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, "Türkiye'de artık bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Bu bir sistem değişikliğidir rejim değişikliği değil. Bu değişiklikle birlikte Türkiye de iki başlılığı ortadan kalkıp istikrar döneminin başlayacağını düşünüyoruz" dedi.

Ordu'nun Fatsa ilçesinde Devlet Hastanesini ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Başhekim Dr. Nurdoğan Karadağlıoğlu'ndan hastane ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı. Memiş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, "Yeni açılmış olan Fatsa Devlet Hastanemizi ziyaret edip hem hastane çalışanlarını hem de hastanenin ortamını görmek için geldik. Gerçekten devletimizin büyüklüğünü bir kez daha burada görmüş olduk. Fatsa Devlet Hastanemizin fiziki ortamı gerçekten çok güzel. Sağlık personeli arkadaşlar iş yükleri ağır olsa da nezih bir ortamda işlerini yapıyorlar ve emeklerinin karşılığını alabiliyorlar. Hastalarımızın ve çalışanlarımızın memnuniyet içinde çalıştığını görmek bizleri gerçekten mutlu etti" dedi.

16 Nisan'daki referanduma da değinen Memiş, "Bu referandum sürecinde hayır cephesinde bulunanların tek adamlık söylemlerinin ötesine geçemediğinin görüyoruz. Oysa ki Türkiye'nin tarihine baktığımızda koalisyon ve istikrarsız dönemlerini milletimizin çok iyi görmesi gerekiyor. Bizler ülke olarak darbelerin ağır bedellerini ödeyerek bu günlere geldik. Türkiye'de artık bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Bu bir sistem değişikliğidir, rejim değişikliği değil. Bu değişiklikle birlikte Türkiye de iki başlılığı ortadan kalkıp istikrar döneminin başlayacağını düşünüyoruz. Bizlerde sendika olarak bu sürece destek verdik. Bizler zor dönemlerde elini taşın altına koymuş bir sendikayız. Bu dönemde 81 vilayetimizde karış karış gezerek neden evet dememiz gerektiğini anlatıyoruz. Bu bir siyasi mesele değil bu nedenle teşkilatımız sahada çalışmalarını sürdürüyor. Bizler sıkıntılar çektik, babalarımız, dedelerimiz büyük sıkıntılar yaşadılar çocuklarımız bu zorlukları çekmesinler diye bu sistem değişikliğine evet diyoruz. Bu değişiklikle koalisyon dönemleri bitip istikrar dönemleri başlayacak böylece teröre ve dünya ülkelerine karşı güçlü duran bir ülke haline gelmeyi hedefliyoruz. Bütün bunların sonucunda referandum da evet de olsa hayır da olsa umuyoruz ki devletimiz için iyi sonuçlar getirir" şeklinde konuştu.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'e Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak ve Sağlık-Sen Sendikası üyeleri eşlik ettiler.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.