1. HABERLER
  2. SAĞLIK
  3. Sağlıklı böbrekler için uzman isimden önemli tavsiye: Günde 2,5 litre su litre su için

Sağlıklı böbrekler için uzman isimden önemli tavsiye: Günde 2,5 litre su litre su için

Nefroloji Uzmanı Dr. Burak Canver, böbrek sağlığı için su tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayarak, 2,5 litre su içilmesi tavsiyesinde bulundu.

Sağlıklı böbrekler için uzman isimden önemli tavsiye: Günde 2,5 litre su litre su için

Suyun vücudumuz için  ne kadar önemli olduğuna değinen Nefroloji Uzmanı Dr. Burak Canver, her 7 kişiden birinde görülen böbrek yetmezliğinin en önemli sebeplerinden birinin yeterince su  tüketilmemesi ve tüketilen suyun ph değerinin belirtilen normalin altında olmaması gerektiğini söyledi.

Dr. Burak Canver, yeterince su tüketilmemesi birçok hastalığın habercisi olarak kendini göstermeye başlar. Bunların başında böbrek yetmezliği ve idrar yolu enfeksiyonu geliyor. 

YETERİ KADAR SU TÜKETİLMEDİĞİNDE VÜCUTTAKİ BELİRTİLERİ

Susuzlukla birlikte böbreklerin görevini yeterince yapmaması, baş ağrısına, halsizliğe, konsantrasyon bozukluğuna, cilt rahatsızlıklarına ve birçok hastalığa davetiye çıkardığının altına çizen Burak Canver, "Gerektiği kadar su tüketin vücudunuzu iyi besleyin" dedi.

https://cdn.bolgegundem.com/d/other/2021/06/24/maxresdefault-001.jpg

SUSUZLUK RUH HALİNİZİDE ETKİLER

 Vücudun yeteri kadar su tüketmemesi psikolojik olarak ruh halimizi de etkiler. Yorgun, halsiz ve mutsuz oluruz. Konsantrasyon bozukluğu depresif bir ruh haline bürünürüz. buda bizi sıvı tüketiminden uzaklaştırır. 

BAŞKA TÜKETİLEN İÇECEKLERLE SUYU BİR TUTMAYIN

Burak Canver, kahve, çay, meyve suyu vb. tüketilen farklı içecekler suyun yerine tüketilmemesi gerektiğini belirterek günde en 2,5 litre su içmek sağlığımız açısından önemli olduğunun  altını çizdi.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT