Sahanlık Buzulu ne demek, TDK'ya göre Sahanlık Buzulu kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Sahanlık Buzulu kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Sahanlık Buzulu ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Sahanlık Buzulu nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Sahanlık Buzulu kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Sahanlık Buzulu ne demek, TDK'ya göre Sahanlık Buzulu kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Sahanlık buzulu ne demek? Sahanlık buzulu TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi sahanlık buzulu kelimesi. Peki sahanlık buzulu ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre sahanlık buzulu nedir, sahanlık buzulu kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

SAHANLIK BUZULU NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Sahanlık buzulu kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre sahanlık buzulu kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Karadan kopan buzul parçası

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN