1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şahin Bu İmza ile Mesafeleri Daha Hızlı Alacağımıza İnanıyorum

Şahin Bu İmza ile Mesafeleri Daha Hızlı Alacağımıza İnanıyorum

Şahin Bu İmza ile Mesafeleri Daha Hızlı Alacağımıza İnanıyorum
          Pendik Belediyesi eğitim, kültür, sosyal ve bilimsel alanlarda işbirliği yapmak üzere Marmara Üniversitesi ile protokol  imzaladı. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin “Bu imza ile mesafeleri daha hızlı alacağımıza inanıyorum” derken, Rektör  Gül “Pendik Belediyesi okul gibi” değerlendirmesi yaptı.
  
         Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve Rektör Prof. Dr. M. Zafer Gül tarafından imzalanan protokol kapsamında Marmara  Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ile ortakproje çalışmaları yapılması, eğitim programları gerçekleştirilmesi,  ulusal ve uluslararası organizasyonlar düzenlenmesi amaçlanıyor. İmza töreni öncesi değerlendirmede bulunan Başkan Dr.  Kenan Şahin, Pendik Belediyesinin adeta bir okul gibi faaliyet gösterdiğini ifade ederek, “Marmara Üniversitesi  işbirliğimiz ile alınması gereken mesafeleri daha hızlı alacağımıza inanıyorum” dedi.
 
       Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül, kurumlarının her zaman üniversite- kamu işbirliğini arttırmak istediklerini belirtti. Marmara Üniversitesi’nin büyük kurum olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Gül, yapılan işbirliğinin her iki tarafa da önemli bir deneyim ve yarar sağlayacağını söyledi. Törende konuşan Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan da Pendik Belediyesini takdir ederek “Pendik Belediyesi Türkiye’nin önemli belediyelerinden biri. Hakikatten okul gibi. Bu organizasyon ve bilimsel içerikli protokol ile  önemli faaliyetler dizisine başlamış olacağız” şeklinde konuştu.
 
 

HABERE YORUM KAT