1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şahin Gelecek Yüzyılın Planını Yapıyor

Şahin Gelecek Yüzyılın Planını Yapıyor

Şahin Gelecek Yüzyılın Planını Yapıyor
      Yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda biraraya gelen Pendik Belediye BAşkanı Kenan Şahin, ilçenin gelecekteki konumunu düşünerek, uzun vadeli projeler ürettiklerini söyledi.
 
Kenan Şahin, SKM başkanı birlikte basınla kahvaltı yaptı.
 
      Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, geçtiğimiz 31 mart Pazar günü  Gülistan Sofrası'nda yerel basın mensuplarıyla biraraya geldi.
 
      Çalışmalarla ilgili bilgi veren Kenan Şahin, "Uzun vadeli plan ve projeler yapıyoruz.  Pendik’in gelecek yüz yılını planlıyoruz. Bizden sonra gelecek yöneticilerin işlerini kolaylaştırıyoruz. Kentsel dönüşümde epey mesafe katettik. Sürdürülebiler bir yapı ile gerçekleri görerek ve anlayarak dönüşümün en kısa sürede ve en iyi şekilde tamamlanabilmesi için çalışıyoruz."
 
      Kanunların belediye başkanlarına bu konuda önemli yetkiler verdiğini de kaydeden Şahin, "Kentsel dönüşüm kapsamında kanunlar biz belediye başkanlarını önemli yetkiler vermekte. Ancak vatandaşın istemediği bir oluşumu kanun böyle diyor diye yapmayız. Önemli olan vatandaşın kabullenmesi ve işin içinde bizzat yer almasıdır. Benim vatandaşımın uygun görmediği hiç bir oluşumda olmayız." dedi.
 
      Pendik Belediyesi'nin tüm birimleriyle teknolojiyi en iyi şekilde kullandığını ve tam bir ekip ruhu ile harek ettiğine de vurgu yapan belediye başkanı, "Örnek bir belediye çalışması yürütmekteyiz. Biz insanların yanında sürekli bulunan ve onların dertlerini dinleyen bir siyası geleneği sürdürüyoruz. Parti olarak otuz bin evi, belediye olarak yirmibeş bin konutun kapısını kapı çaldık. Bir dakikamız bile boş değil. Göreve başladığım ilk günden buyana yarın seçim olacakmış gibi gayret gösteriyoruz."
 
      İlçede yaşayan herkesin evsahibi olmasının  gönlünden yatan en önemli duygu olduğunu da söyleyen Pendik Belediye Başkanı, " Her vatandaşımızın evi olsun istiyorum. Derdi olan herkesin yanında olalım istiyorum. Dulun, yetimin, kimsesizin yanında olalım istiyorum. Bütün enerjimizi bu uğurda harcıyoruz. Rutin hizmetlerimiz zaten devam ediyor. Sosyal belediyeciliği en üst seviyede uygulayalım istiyoruz. Bunun içinde kafa yoruyor, projeler üretiyoruz. Epey de yol aldığımızı söyleyebilirim." dedi.

HABERE YORUM KAT