1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şahin ve Uysal, Eskipazar heyetini TBMM’de ağırladı

Şahin ve Uysal, Eskipazar heyetini TBMM’de ağırladı

AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Eskipazar heyetini TBMM'de ağırladı.

Şahin ve Uysal, Eskipazar heyetini TBMM’de ağırladı

AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal, Eskipazar heyetini TBMM'de ağırladı.

Eskipazar Belediye Başkanı Mustafa Yarkan ve AK Parti Eskipazar İlçe Başkanı İsmail Palaz'ın bulunduğu 23 kişilik heyet TBMM'de Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal ile görüştü.

Eskipazar'daki yatırımlar ve sorunların ele alındığı toplantıda konuşan milletvekili Mehmet Ali Şahin 2017 yılında Eskipazar'da özellikle köylere dönük hizmetler açısından geçmiş yıllara nazaran daha gayretli bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

2018 yılının 2019'da yapılacak 3 seçimin arife yılı olduğunu da kaydeden Şahin, "Seçim arifeleri, iktidarda olan AK Parti için vatandaşa dönük hizmetlerin artarak devam edeceği ve seçim çalışmalarının da sürekli göz önünde bulunduracağı bir yıl olarak görülmelidir. Bu nedenle 2018 yılını biz hem teşkilatlar olarak, hem de hükümet olarak en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Çünkü 2019 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler ve yine 2019 Kasım ayında yapılacak olan milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi bizim 2018'de göstereceğimiz performansa bağlıdır. Cumhurbaşkanımız bu işin farkındadır. Her konuşmasında altını çiziyor ve teşkilatlarımızın daha canlı, daha heyecanlı olması gerektiğini belirtiyor. Nasıl AK Parti'yi kurduğumuz ilk yıllardaki o gayret, azim ve heyecanla çalışıp buralara geldiysek yine aynı gayret ve azmi göstereceğiz. Eskipazar teşkilatlarımız da şu ana kadar görev yapmış ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, il genel ve belediye meclis üyelerimiz şu ana kadar yapılan tüm seçimlerde bizim yüzümüzü güldürecek başarılar elde ettiler. Özellikle referandumda göstermiş olduğunuz başarı her türlü takdirin üzerindedir. Eskipazar referandumda en fazla oy çıkartan Eflani'den sonra ikinci ilçemizdir. Bu beni son derece mutlu eden tablodur" dedi.

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB'nin ilçeye ve orada geniş bir yöreye büyük yansıması olacağını da ifade eden Şahin, "Eskipazar'a OSB girişimiz merkezde ve kırsalda halk nezdinde bir memnuniyet doğurdu. Şimdi bize de düşen bu projeyi ete kemiğe büründürmek olacaktır. Eskipazar OSB için şimdi en önemli konu kamulaştırmadır. Kamulaştırma için bütçe ayrılmasıdır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü bey eksik olmasın, çok destek veriyor. Mecliste "Faruk Bey, kamulaştırma için Kalkınma Bakanlığına yazıları yazdınız ama sıkıntı olmasın" diye söylüyorum zaman zaman. O da bana "takip ediyorum başkanım, sıkıntı olmayacak inşallah." diyor. Tabi ki kamulaştırma için şu anda 50 küsur milyon TL'ye ihtiyaç var. Tabi bunun tamamı değil, yarısı da gelse kamulaştırmalara başlarız. Ondan sonra zaten diğer adımlar süratle gelir. Süreç içinde parselasyon çalışmaları yapılmalı. Ardından yatırımcılar ve işadamları gelmeli. En önemli hedeflerimizden biri Eskipazar OSB'dir. Tabi kendisi "Ben Karabük'ün fahri milletvekiliyim ve hatta bakanıyım" diyen Faruk Özlü bey'in de canı gönülden bu projeyi istediğini biliyorum. Kendisine de gıyaben şahsına çok teşekkür ediyorum." İfadesinde bulundu.

Şahin'in heyete konuşmasından sonra Eskipazar ilçesinin ve köylerinin sorunları ile buralarda devam eden hizmet yatırımları ele alındı.

Şahin ve Uysal, Eskipazar heyetini TBMM’de ağırladı

Şahin ve Uysal, Eskipazar heyetini TBMM’de ağırladı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT