1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Salih Varlıbaş'tan Kafa Karıştıran Açıklama

Salih Varlıbaş'tan Kafa Karıştıran Açıklama

Ak Partide kongre süreçlerinde ilçe başkanlık seçimlerinin en zor geçtiği yerden biri olan Pendik’te daha önce üç kez ertelenen ve en son 27 Aralık (..)

Salih Varlıbaş'tan Kafa Karıştıran Açıklama

Ak Partide kongre süreçlerinde  ilçe başkanlık  seçimlerinin en zor geçtiği yerden biri olan  Pendik’te daha önce üç kez ertelenen ve en son 27 Aralık olarak açıklanan kongreye az bir zaman kala ilginç gelişmeler var.
 
Ak parti genel merkez tek aday kriteri  doğrultusunda adaylar arasında bir mutabakata varılamamış  genel merkez devreye girerek il  ilçe ile yapılan müzakereler sonucunda ortak aday olarak eski belediye başkan yardımcısı Rüstem Kabil ismini açıklamıştı Rüstem kabil ismine adaylardan Erkan Gül, Serkan Kaya, Murat Türkyılmaz, Murat Kaya’nın tam desteğini almış diğer adaylardan Tarık Ziyansız aday olduğunu açıklamış  Salih Varlıbaş ise aday olacağı söylentilerine rağmen bir açıklama yapmamıştı.
Seçimlere iki gün kala Salih Varlıbaş’tan kafaları karıştıran bir açıklama geldi.
Varlıbaş , genel merkezin ilin ilçe başkanını ve belediye başkanının çalışmalarını desteklediğini belirten bir açıklama yaparak aday olup olmayacağı  konusunda bir açıklama da bulunmaması dikkat çekici bulundu.
 
Varlıbaş’ın facebook sayfasında yaptığı o açıklama:

"Değerli DAVA Arkadaşlarım,
2008 yılından bu yana onurla ve şerefle hizmet ettiğim AK Parti Pendik İlçe Teşkilatımızın yoğun tevehcüğüyle ilçe başkanlığına aday oldum.
Görev yaptığım bu süre içerisinde hep TEŞKİLAT'ın iradesine inandım.TEŞKİLAT'ın iradesini tüm iradelerin üzerinde tuttum.Gelinen bu noktada TEŞKİLAT'ın hassasiyetleri doğrultusunda yeni bir yönetim teşekkül edilmesi adına AK Parti Genel Merkezimizin,İl Başkanlığımızın,İlçe Başkanımızın ve Belediye başkanımızın çalışmaları destekliyorum.
Sürecin Pendik İlçemize hayırlı bir şekilde tecelli etmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

1 Yorum