1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Samsun meclisi Kudüs’e gidecek

Samsun meclisi Kudüs’e gidecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesi nedeniyle, meclis üyeleriyle toplanıp Kudüs'e...

Samsun meclisi Kudüs’e gidecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesi nedeniyle, meclis üyeleriyle toplanıp Kudüs'e gideceklerini açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2017 Yılı Aralık Ayı 23. Birleşiminin 1. Oturumu yapıldı. Toplantıda 38 gündem maddesi görüşülmek üzere komisyonlara havale edildi.

"Lafın bittiği bir yerdeyiz"

Mecliste gündem dışı konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti yapma niyetini üzüntüyle öğrenmiş olduk. Bu kararın ardından ülkemiz tepkisini ortaya koydu. Bu tepkiler hiç azımsanmayacak orandadır. Çünkü lafın bittiği bir yer. Kudüs bütün dinler için önemli bir yer. Bütün semavi dinler için önemli olan bu yeri siyasi bir merkez haline getirmeye dönük olan İsrail'in bu hareketi Orta Doğu'daki barışı ve insanlığın huzurunu bozan bir adımdır. Bu karar Orta Doğu barışı için yapılmış en büyük kötülüklerden birisidir. Önümüzdeki günlerde bunu kabul etmemeye dönük olan çıkışımızı ortaya koymak adıyla, dediklerimizin sözde kalmaması adına genel merkezimizle görüşerek meclis üyelerimizle birlikte Kudüs gezisi düzenleyeceğiz" dedi.

"Hiçbir şeyden çekinmeyip gideriz Allah'ın izniyle"

Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı: "Orada insanların istemediği bir karar alınırsa ister istemez bu kararın karşısında bir tepki bulursunuz. Bu tepkiyi hoş görmez ve bunu da sertlik ile bastırmaya kalkarsanız orada artık daha barış ve huzurdan kimsenin bahsetmesi mümkün değil. Oraya gittiğimizde savaşın ortasında kalırız kalmayız diye bir endişemiz bir korkumuz yok. Hiçbir şeyden çekinmeyip gideriz Allah'ın izniyle."

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT