1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Samsun’da FETÖ’den 3 askere 6 yıl 3’er ay hapis

Samsun’da FETÖ’den 3 askere 6 yıl 3’er ay hapis

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı...

Samsun’da FETÖ’den 3 askere 6 yıl 3’er ay hapis

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edilen ve tutuklanan 3 asker mahkeme tarafından 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırılırken, tutuksuz yargılanan 3 asker ise beraat etti.

Samsun'da FETÖ/PDY soruşturmasında örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock kullandıkları tespit edilen ve tutuklanan Üsteğmen Celal Civelek ile Astsubaylar Özay Bacakoğlu ve Uğur Özer ile tutuksuz olan Üsteğmen Serkan Karagöl ile Astsubaylar Mustafa Dolu ve İbrahim Koparan'ın yargılanmaları sona erdi.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülen davanın son duruşmasında askerler haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, Üsteğmen Celal Civelek ile Astsubaylar Özay Bacakoğlu ve Uğur Özer'i "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk sürelerini dikkate alıp tahliyelerine karar verdi.

Tutuksuz yargılanan Üsteğmen Serkan Karagöl ile Astsubaylar Mustafa Dolu ve İbrahim Koparan ise beraat etti.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT